Ziņas

Sabiedrība

Suņiem Valmierā būs jauni žetoni

Foto: no valmiera.lv

No 1.jūlija Valmieras pilsētā būs spēkā jauni suņu žetoni zilā krāsā, kam jābūt piestiprinātiem pie kakla siksniņas, kad suns atrodas publiskā vietā, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Žetons apliecina, ka suņa īpašnieks ir veicis ikgadējo suņa turēšanas nodevas maksājumu – 12 eiro par vienu suni. Valmieras pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi nosaka, ka suņa turēšanas nodeva ir jāmaksā par ikvienu Valmieras pilsētā dzīvojošu suni, kas sasniedzis sešu mēnešu vecumu. Nodeva tiek maksāta par periodu no attiecīgā gada 1.jūlija līdz nākamā gada 30.jūnijam.

Suņu turēšanas nodeva jāsamaksā kādā no Valmieras pilsētas pašvaldības norēķinu kontiem, kas pieejami pašvaldības mājaslapas “www.valmiera.lv” sadaļā “Pašvaldība” vai Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā.

Suņa īpašnieks žetonu var saņemt SIA “Valmieras namsaimnieks” informācijas centrā, Semināra ielā 2A, uzrādot suņa turēšanas nodevas apmaksu apliecinošu dokumentu un suņa vakcinācijas apliecību, kurā ir atzīme par suņa vakcināciju pret trakumsērgu.

No ikgadējās nodevas maksājuma atbrīvoti redzes un dzirdes invalīdi, pirmās grupas invalīdi un vientuļie pensionāri. Šie suņu saimnieki žetonu var saņemt bez maksas Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā, uzrādot tikai suņa vakcinācijas apliecību.

Individuālo dzīvojamo māju un dzīvokļu īpašniekiem, kuru suņi neatstāj īpašuma robežas, nav nepieciešams maksāt nodevu un saņemt žetonu.

Kopš 2015.gada 1.jūlija ir izsniegti 173 suņu žetoni. Līdzekļi no suņu turēšanas nodevas maksājumiem tiek izmantoti Valmieras dzīvnieku patversmes uzturēšanai, kam gadā nepieciešami ap 19 000 eiro.

No 2016.gada 1.jūlija valstī noteikta obligāta sešu mēnešu vecumu sasniegušu suņu reģistrēšana Lauksaimniecības datu centra valsts vienotajā mājas (istabas) dzīvnieku reģistrā un mikročipēšana. Ja suni minētajā datubāzē reģistrē veterinārārsts, īpašnieks uzrāda personu apliecinošu dokumentu un suņa pasi vai vakcinācijas apliecību. Ja veterinārārstam nav iespējams reģistrēt dzīvnieku, viņš izsniedz tā īpašniekam aizpildītu un parakstītu reģistrācijas veidlapu, ko dzīvnieka īpašnieks pats iesniedz reģistrēšanai Lauksaimniecības datu centra datubāzē 30 dienu laikā pēc veidlapas saņemšanas.

Suņa reģistrācija vienotajā valsts reģistrā ir maksas pakalpojums. Saskaņā ar cenrādi vienreizēja maksa ir 7,11 eiro. Kaķu reģistrācija un mikročipēšana nav obligāta.