Ziņas

Sabiedrība

Suņiem publiskās vietās Valmierā būs nepieciešami reģistrācijas žetoni

No 1.jūlija Valmierā sunim, atrodoties publiskās vietās, pie kakla siksnas jābūt piestiprinātam oranžām krāsas žetonam, kas kalpos kā reģistrācijas pazīšanās zīme, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāve Līga Bieziņa un norāda, ka žetons apliecina, ka mājdzīvnieks ir reģistrēts Valmieras pilsētā un ka īpašnieks ir veicis ikgadējo suņa turēšanas nodevas maksājumu 12 eiro apmērā.

Kā nosaka Valmieras pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi Nr.187, suņa turēšanas nodeva ir jāmaksā par visiem Valmieras pilsētā dzīvojošiem suņiem, kuri ir sasnieguši sešu mēnešu vecumu. Nodevas maksāšanas periods ir no attiecīgā gada 1.jūlija līdz nākamā gada 30.jūnijam.

Suņu turēšanas nodeva maksājama Valmieras pilsētas pašvaldības norēķinu kontos, kuri pieejami pašvaldības mājaslapas “www.valmiera.lv” sadaļā “Pašvaldība”, vai Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā Lāčplēša ielā 2.

Suņa īpašnieks žetonu no jūnija sākuma var saņemt pēc nodevas nomaksas, uzrādot maksājuma uzdevumu, kā arī suņa vakcinācijas apliecību ar atzīmi par vakcināciju pret trakumsērgu SIA “Valmieras Namsaimnieks” informācijas centrā Semināra ielā 2A.

No ikgadējās nodevas maksas par suni ir atbrīvoti tā īpašnieki, kuri ir redzes un dzirdes invalīdi, I grupas invalīdi un vientuļie pensionāri, kuri savā dzīvesvietā ir vienīgā deklarētā persona. Arī šie suņu saimnieki saņems pašvaldības izsniegtu suņu turēšanas žetonu, kam jābūt pie mājdzīvnieka kaklasiksnas. Tos var saņemt Valmieras pilsētas pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā, uzrādot suņa vakcinācijas apliecību, kurā norādīts, ka suns ir vakcinēts pret trakumsērgu.

Individuālo dzīvojamo māju un dzīvokļu īpašniekiem, kuru suņi neatstāj īpašuma robežas, nav nepieciešams maksāt nodevu un saņemt žetonu.

Līdzekļi no suņu turēšanas nodevas maksājumiem tiek izmantoti Valmieras dzīvnieku patversmes uzturēšanai, kam gadā nepieciešami ap 20 000 eiro. Valmieras dzīvnieku patversme nodrošina suņu un kaķu pagaidu pajumti un palīdzību noklīdušajiem dzīvniekiem, kā arī jaunu mājvietu meklēšanu bezsaimnieka dzīvniekiem.

Kopš šī gada janvārī spēkā stājās prasība, ka visiem 6 mēnešus veciem suņiem ir jābūt čipētiem un reģistrētiem Lauksaimniecības datu centra datu bāzē. Arī Valmieras dzīvnieku patversmē nonākušie dzīvnieki arvien biežāk ir čipēti un reģistrēti. Tas ievērojami atvieglo saimnieku atrašanu noklīdušajiem dzīvniekiem.