Ziņas

Sabiedrība

Sumina labo darbu veicējus

Paveikto novērtē. Pateicības par paveiktajiem labajiem darbiem Pārgaujas novadā saņēma Valmieras SOS bērnu ciemata direktors Edijs Pētersons (no kreisās), Stalbes vidusskolas pārstāve Inese Kozlovska, Straupes pamatskolas pārstāve Ilona Čerņavska, Raiskuma internātpamatskolas – rehabilitācijas centra pārstāve Daiga Hofmane un Pārgaujas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Imants Kalniņš. Foto: Iluta Beķere

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums “ZAAO” sumina vides iniciatīvas “100 darbi Latvijai” dalībniekus. Pagājušajā nedēļā tika pagodināti labo darbu veicēji Pārgaujas novadā.

“ZAAO” 2016. gadā visā Latvijā uzsāka vides iniciatīvu “100 darbi Latvijai”. Tās mērķis bija līdz Latvijas valsts jubilejai, apvienojot iedzīvotāju zināšanas, resursus un iespējas, paveikt vismaz simt nozīmīgus darbus vides labiekārtošanā un izdaiļošanā. Iniciatīvā iesaistījās iedzīvotāji no 42 dažādiem novadiem un pilsētām, tika paveikts 171 vides darbs. Iniciatīvas “100 darbi Latvijai” koordinatore Līga Ivanova vērtē: “Rezultāti ir brīnišķīgi. Paveikto darbu skaits pārsniedza cerētos rezultātus. Ar šī projekta palīdzību vēlējāmies pamudināt iedzīvotājus rīkoties. Daudzi iesaistītie atzina, ka iniciatīva viņus iedvesmojusi izdomāt, kas būtu jādara kopējam labumam, un to pašiem arī paveikt.

Tāpat šis projekts ļāva cilvēkiem apvienoties, piemēram, dažādi uzņēmumi palīdzēja skolēniem realizēt noderīgas ieceres. Un, lai arī projekts noslēdzies, iniciatīvas dalībnieki atzinuši, ka labprāt veiks labus darbus arī turpmāk. Lai ikviens darītājs justos novērtēts, dodamies uz katru pašvaldību, kuras iedzīvotāji iesaistījušies akcijā, lai viņus sveiktu.”

L. Ivanova norāda, ka liela aktivitāte bijusi gan no mācību iestādēm, gan pašvaldībām, gan nevalstiskajām organizācijām. Tā­pat daudz paveikts, balstoties uz privātām iniciatīvām. “Liels prieks bija redzēt iedzīvotāju vēlmi sakopt un izdaiļot kādu stūrīti Latvijā. Cilvēki, iesaistot privātos līdzekļus un resursus, spēja paveikt skaistas un nozīmīgas lietas. Piemēram, Cēsīs Dace Zaharova ar ģimeni rūpējas par Gaujas tilta ziedināšanu. Tur­pretim Salacgrīvas pusē kāds vīrietis savā privātajā teritorijā pie upes izveidojis atpūtas vietu laivotājiem. Šādu stāstu ir daudz, tas norāda – kopumā sabiedrība kļūst atvērtāka, varam un spējam dot kaut ko citiem, neprasot par to neko pretī,” stāsta projekta koordinatore.

Pārgaujas novadā tika realizēti pieci labie darbi. Uzņēmums “Getz Nordic” sadarbībā ar “ZAAO” un Amatas novada Spāres internātpamatskolu Daibē piedalījušies pasākumā “Egles dzīves cikls”, Stalbes vidusskolas skolēni sakopuši Ungurmuižas senču atdusas vietu, Raiskuma internātpamatskolas – rehabilitācijas centrs veicis skolas vides lab­iekārtošanas darbus, uzņēmums “Getz Nordic” sadarbībā ar “ZAAO” un “Valmieras SOS bērnu ciemata” bērniem Daibē iestādījuši tūkstoš eglītes, bet Straupes pamatskolas skolēni realizējuši ideju “100 rozes Latvijai”. Straupes pamatskolas skolotāja Evija Tiltiņa stāsta: “Šķita, ka parkam rozes ļoti piestāvēs. Turklāt roze attēlota Straupes novada ģerbonī. Idejas īstenošanā aktīvi iesaistījās visi skolas darbinieki un skolēni, tomēr par īpašu aktivitāti jāuzteic vecāko klašu puiši. Par skolas parka skaistumu priecāties var ne tikai audzēkņi, pedagogi un citi skolas darbinieki, bet arī pagasta iedzīvotāji un viesi. Esmu gandarīta par skolēnu vēlmi iesaistīties. Šādas labo darbu iniciatīvas parāda, ka mēs katrs varam savu roku pielikt, lai izdarītu ko paliekošu un nozīmīgu. Skolēniem paveiktais darbs māca arī atbildības sajūtu, jo, lai arī projekts noslēdzies, par rozēm ir jāturpina rūpēties.”

Kopumā vēsturiskā Cēsu rajona astoņos novados paveikti 26 labie darbi. No tiem seši – Amatas novadā, septiņi – Cēsu, pieci – Pārgaujas, trīs – Raunas, četri – Priekuļu un viens – Jaunpie­balgas novadā.