Ziņas

Sports

Sudrabs un divas bronzas

Sudraba komanda. Cēsu Sporta skolas U17 meiteņu komanda izcīnīja sudraba medaļas jauniešu volejbola turnīrā “Cēsu kauss 2020”.Foto: no albuma

Tradicionālajā jauniešu volejbola turnīrā “Cēsu kauss 2020” divās vecuma grupās U15 un U17 zēniem un meitenēm kopumā startēja gandrīz 30 komandas no dažādām Latvijas pilsētām. Laukumā visās grupās devās arī Cēsu Sporta skolas volejbolisti, izcīnot trīs godalgotas vietas.

Augstākais panākums U17 meiteņu grupā (trenere Janīna Kalniņa), kur astoņu komandu konkurencē cēsniecēm sudraba medaļas.

Vispirms savā apakšgrupā viņas trijās spēlēs izcīnīja trīs uzvaras, ieņemot pirmo vietu. Pusfinālā cēsnieces pārspēja Minusas volejbola skolas komandu un finālā tikās ar otrās apakšgrupas uzvarētājām – Daugavpils komandu. Uzvarētā­ju noskaidrošanai nācās spēlēt trešo setu, kur sīvā cīņā pārākas tomēr izrādījās viešņas, mājiniecēm šoreiz sudraba medaļas un otrās vietas kauss. Cēsu komandas labākās spēlētājas titulu piešķīra Līvai Vāverei.

U17 zēnu grupā startēja četras komandas, vietu sadalījumu noskaidrojot viena apļa turnīrā. Uzvarot visās spēlēs, uzvarētāju kausu izcīnīja Jēkabpils komanda, sudrabs tika Minusas Volej­bola skolas komandai, bet cēsniekiem (treneris Ģirts Mārtiņsons) – bronzas godalgas. Viņi zaudēja abām līdervienībām, bet ar 2:1 spēja pieveikt Tukuma komandu, izcīnot trešo vietu. Par labāko spēlētāju Cēsu komandā atzīts Gustavs Auziņš.

Zēniem U15 grupā startēja piecas komandas, to vidū gan Cēsu (treneris Jānis Freivalds), gan apvienotā Cēsis/ Sigulda (Nor­munds Šults) komanda. Vis­pirms katra komanda izspēlēja ar katru. Cēsis/ Sigulda uzvarēja trijās spēlēs no četrām, arī pret Cēsu komandu, grupā ieņemot otro vietu. Cēsniekiem uzvara, neizšķirts, divi zaudējumi un trešā vieta.

Pusfinālā satikās abas mūsu komandas, te atkal pārāka bija apvienotā komanda, kas iekļuva finālā. Tajā gan nācās atzīt Jēkabpils komandas pārākumu, kas kļuva par uzvarētājiem, bet Cēsis/ Sigulda šoreiz otrajā vietā. Spēlē par trešo vietu sacentās Cēsis pret Minusas Volejbola skolu. Grupas turnīrā abu tikšanās noslēdzās neizšķirti, bet šoreiz pārāki bija viesi, un cēsniekiem šoreiz 4.vieta.
Cēsis/ Sigulda komandā labākais spēlētājs Matīss Šalkovskis, Cēsu komandā – Edvards Krū­miņš.

Vislielākā konkurence bija U15 meiteņu grupā, kurā startēja 12 komandas. Vispirms tās aizvadīja spēles četrās apakšgrupās. Cēsu komanda (J. Kalniņa) savā grupā piedzīvoja divus zaudējumus, palika trešajā vietā un cīņā par medaļām nepiedalījās. Par komandas labāko spēlētāju tika atzīta Ance Leinasare. 1. vietu izcīnīja Rīgas Volejbola skolas 1. komanda, finālā pārspējot Lim­bažu komandu.
Ģirts Mārtiņsons, ne tikai treneris, bet arī viens no turnīra rīkotājiem, atzina, ka viss izdevies godam: “Atsaucība bija liela, īpaši meiteņu grupās, volejbolisti ļoti vēlējās spēlēt. Šīs nedēļas nogalē sāksies Latvijas jaunatnes čempionāts, tā ka mūsu turnīrs bija laba spēku pārbaude pirms sezonas. Turnīra rīkošanā maksimāli centāmies ievērot arī epidemiologu prasības.”

Cēsu Sporta skolas komandu startu treneris vērtē kā labu, lai arī uzvarētāju kauss šoreiz nevienai komandai nav ticis, ir gūta tik svarīgā spēļu pieredze.

Jaunatnes čempionāta norise gan vēl ir kovida miglā tīta. Kā zināms, Kuldīgā un Daugavpilī uz laiku apturēta arī sporta skolu darbība, bet šo skolu komandas startē arī Latvijas jaunatnes čempionātā. Vai tas mainīs spēļu kalendāru, kļūs zināms tuvākajā laikā.