Ziņas

Sabiedrība

Strenču pašvaldība izgāzusi būvgružus Gaujas aizsargjoslā

Strenču novada pašvaldība ūdensapgādes, kanalizācijas tīklu un ielu rekonstrukcijas laikā radušos būvniecības atkritumus uzglabā novada teritorijā, Gaujas upes aizsargjoslā un tās tuvumā, aģentūru LETA informēja Valsts vides dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Jūlija Ņikitina.

Strenču novada pašvaldība nav informējusi Valmieras reģionālo vides pārvaldi (Valmieras RVP) par būvniecības atkritumu apsaimniekošanas darbību veikšanu.

Saskaņā ar spēkā esošo regulējumu vides aizsardzības prasības ir nosakāmas gan atkritumu uzglabāšanas laukuma ierīkošanai, gan pašām atkritumu apsaimniekošanas darbībām, piemēram, atkritumu uzglabāšanai, šķirošanai, pārkraušanai, pārvadāšanai u.tml. Šādas darbības saskaņojamas ar VVD un tām nepieciešamas atbilstošas atļaujas.

Valmieras reģionālā vides pārvalde vērtē Strenču novada domes rīcību kā pārkāpumu un lūgs pašvaldību sniegt paskaidrojumu par radušos situāciju, lai lemtu par lietas tālāko virzību.

Savukārt Strenču pašvaldības izpilddirektors Jānis Pētersons aģentūrai LETA atzina, ka atkritumi atrodas pagaidu vietnē. Tie gada laikā tiks pārstrādāti un izmantoti otrreiz. Viņaprāt, vienīgais, ko var pārmest, ir tas, ka tie vēl nav pārstrādāti. Pētersons uzskata, ka pārstrādāšanai, kā šobrīd izskatās, būs jāveido jauns iepirkums, jo pāri palikušo būvmateriālu otrreizējai realizēšanai šobrīd naudas nav.

LETA