Ziņas

Sabiedrība

Strenču novadā nodeg traktors un labība, Cēsīs deg dārza māja

Aizvadītajā diennaktī, no 25.augusta plkst. 6.30 līdz 26.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 37 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu un 21 uz glābšanas darbiem, savukārt četri no izsaukumiem bija maldinājumi, infomē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļā.

Vakardien kopumā Latvijā ugunsdzēsēji – glābēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, zaru kaudze, apgaismes stabs, vieglā automašīna, celtniecības vagons, kombains un labība, šķūnis, dārza māja un neapsaimniekota ēka. Platības ziņā lielākais ugunsgrēks bija izcēlies Vidzemē. Kā informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa, Strenču novada Plāņu pagastā uz lauka dega kombains 10m² platībā un blakus tam arī labība 110m² platībā. Izsaukums uz notikuma vietu tika saņemts plkst. 17 un plkst. 18.50 ugunsgrēks tika likvidēts. VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa informē, ka dzēšanas darbos piedalījās Strenču un Smiltenes ugunsdzēsēji.

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa informē par citiem notikumiem Vidzemē.

Vakar plkst. 12.01 tika saņemts izsaukums uz Jumaras ielu Valmierā, kur bērnudārza teritorijā atrodas iršu pūznis. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka bērnudārza teritorijā esošajā baseinā, kurš bija nosegts ar dēļu un plēves pārsegumu, izveidojies liels iršu pūznis. Glābēji, strādājot aizsargtērpos, izmantoja ūdens strūklu un pūzni neitralizēja. Darbi tika pabeigti plkst. 12.42.

Vakar plkst. 22.06 tika saņemts izsaukums uz Burtnieku novadu, Valmieras pagasta Valmiermuižu, kur Tālivalža ielā dega laternas kupols 0.5 m² lielā platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 22.21.

Pēc pusnakts plkst. 0.36 tika saņemts izsaukums uz Vārnu ielu Cēsīs, kur redzama uguns. Ierodoties notika vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dega dārza māja 10 m² lielā platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 1.22.