Ziņas

Kriminālziņas

Strenču novadā aizturēts autovadītājs kukuļdevējs

Aizvadītajā piektdienā, 26.februārī, Strenčos, lai netiktu piemērots administratīvais sods par ātruma pārsniegšanu, kāds 1989.gadā dzimis Polijas pilsonis policistam piedāvāja kukuli 10 eiro apmērā.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore Sintija Virse, automašīna apdzīvotā vietā atļauto 50 kilometru stundā (km/h) ātruma vietā pārvietojās gandrīz ar 80 km/h. Automašīnas vadītājs, lai izvairītos no administratīvā soda, policijas darbiniekam piedāvāja 10 eiro kukuli.

Par šo pārkāpumu policijā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323.panta 1.daļas “Par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, nodošanu vai piedāvāšanu personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai citas personas interesēs, neatkarīgi no tā, vai nodotais vai piedāvātais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai”.

Autovadītājam var draudēt brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Šogad kopumā Vidzemē konstatēti pieci kukuļdošanas gadījumi. Jau vēstīts, ka 18.februārī Varakļānu novadā, autoceļa Jēkabpils-Rēzekne-Ludza-Terehova 51.kilometrā, par ātruma pārsniegšanu ceļu policija apturēja automašīnu, kuru vadīja 1962.gadā dzimis vīrietis, kurš, lai izvairītos no administratīvā soda, policistam piedāvāja kukuli 20 eiro apmērā.

Janvārī divi autovadītāji kukuļdevēji pieķerti Madonas novadā. 22.janvārī Kalsnavas pagasta Jaunkalsnavā kāds 1970.gadā dzimis vīrietis, kurš automašīnu vadīja alkohola reibumā, piedāvāja policistam 40 eiro lielu naudas summu, lai netiktu piemērots administratīvais sods, savukārt 26.janvārī Bērzaunes pagastā, autoceļa Pļaviņas-Madona-Gulbene 28.kilometrā, 1993.gadā dzimis vīrietis policistam piedāvāja 20 eiro kukuli, lai netiktu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par to, ka automašīnai nav veikta obligātā civiltiesiskās atbildības apdrošināšana.

Vēl viens gadījums bijis 3.februārī Varakļānos, kad 1977.gadā dzimis automašīnas vadītājs, kurš tika apturēts par ātruma pārsniegšanu, policistam piedāvāja kukuli 20 eiro apmērā, lai netiktu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Policija atgādina, ka saskaņā ar spēkā esošo likumdošanu naudas – kukuļa – došana policijas darbiniekam ir krimināli sodāma darbība un pārkāpējam var draudēt brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.