Ziņas

Kriminālziņas

Strenčos, sabojājot bankomātu, nozagta tajā esošā nauda; banknotes gan nebūs izmantojamas

Šonakt ap plkst.3.30 Strenčos, Valkas ielā, izsitot veikala “Top” ārējās durvis, iekļūts veikalā un, sabojājot bankomātu, no tā nozagta nauda, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Sintija Virse.

Bankomātā bija tintes aizsardzība, kas ir nostrādājusi, līdz ar to nauda nav derīga un izmantojama, aģentūrai LETA pastāstīja “Swedbank” ārējās komunikācijas vadītāja Vineta Savicka.

Policijā par notikušo zādzību sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175.panta 3.daļas par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot telpā, vai ja tā izdarīta no glabātavas, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Policija turpina izmeklēšanu, visu apstākļu un iesaistīto personu noskaidrošanu.

Vienlaikus, lai sekmētu ātrāku notikušā noziedzīgā nodarījuma atklāšanu, policija lūdz iedzīvotājus, kuru rīcībā ir būtiska informācija, to nodot, zvanot pa tālruni 110.

“Swedbank” pārstāve informēja, ka bankomāts Strenčos ir neatgriezeniski bojāts un tiek veikti zaudējumu aprēķini. Banka lems arī par bankomāta darbības atjaunošanu.

Visi “Swedbank” bankomāti ir aprīkoti ar vairākiem drošības elementiem. Viens no tiem ir nenomazgājamā tinte. Tā ir pasaulē pārbaudīta papildu aizsardzība pret bankomātu zādzības vai uzlaušanas mēģinājumiem. Proti, pie jebkura nelikumīga mēģinājuma piekļūt bankomāta saturam nauda tiek sabojāta ar speciālu nenomazgājamu tinti un vairs nav izmantojama. Tādējādi zūd jēga pat mēģināt zagt vai uzlauzt “Swedbank” bankomātus, informēja bankas ārējās komunikācijas vadītāja.

LETA