Ziņas

Izklaide

Strenčos notiks XIX Gaujas plostnieku svētku ieskandināšana

Šodien Strenčos, pie Spicu tilta, ar plosta siešanas skolu jaunajiem plostniekiem, makšķerēšanas sacensībām, “saldošanos” bērniem un “alošanos” pieaugušajiem, plostnieku zupas un putras vārīšanu un degustēšanu notiks XIX Gaujas plostnieku svētku ieskandināšana.

Kā aģentūru LETA informēja Strenču novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Gailīte, pasākuma laikā notiks arī plosta pušķošana Plosta ceļam, sadziedāšanās un sadancošanās kopā ar grupas ”Dzelzs vilks” līderi Juri Kaukuli un Valkas kultūras nama folkloras un danču kopu “Sudmaliņas”.

Pasākumā darbosies “Valmiermuižas alus” tirgotava.

19.maijā un 20.maijā plosta ekspedīcija dosies lejup pa Gauju. 20.maijā Strenčos ieradīsies vikingi no rekonstrukcijas un eksperimentālās arheoloģijas grupas “Senzeme” un būvēs savu apmetni Gaujas krastā.

Savukārt 21.maijā Strenčos notiks XIX Gaujas plostnieku svētki. To devīze šogad – “Cauri laikiem”. Svētku diena iesāksies ar tradicionālo tirgošanos. Lielie un mazie svētku apmeklētāji varēs izbaudīt dažādas atrakcijas un izklaides – vizināšanos ar zirgiem, piepūšamās atrakcijas, fotografēšanos kopā ar multiplikācijas filmu tēliem, kārumu baudīšanu.

Visas dienas garumā Gaujā notiks Strenču airēšanas maratons “Plosta ceļš 2016”. Sacensību distance Gaujā 37,5 kilometru garumā, starts pie Spicu tilta Gaujas labajā krastā.

No plkst.10.30 Plostnieku mielastu mednieku gaumē sāks gatavot Jānis Ence, ko vēlāk varēs nogaršot krodziņā “Pie Jāņa”, bet plkst.11 sagaidīs plostu ar plostniekiem, notiks svētku atklāšana, plostnieku godināšana un Smiltenes kultūras centra bērnu un jauniešu deju kolektīvu “Dadži” un “Dadzīši” koncerts “Senatne satiekas ar šodienu”.

No plkst.12.30 notiks dažādas aktivitātes un sacensības – automodelistu “Redrif” sacensības, interaktīvā telts, plostu modeļu ātrumsacensības, vizināšanās ar plostu un vikingu laivu, sporta spēles plostnieku garā.

No plkst.19 būs iespēja apmeklēt Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas muzeju, kurā notiks Muzeju nakts pasākums “Durvis”, kā arī aizbraukt uz netālo Sedu aplūkot pilsētas kultūrvēsturisko ekspozīciju kultūras namā pasākumā “Atvērtās durvis”.

Vakarā plkst.20 Strenču brīvdabas estrādē notiks krāšņs koncertuzvedums “Karmena”, bet pēc uzveduma pie laivu piestātnes mūzikas un gaismu spēles “Atspulgi ūdenī” kopā ar Latvijas vokālo ansambļu konkursa finālistēm grupu “4Sound”.

Svētki izskanēs ar zaļumballi estrādē grupas “Rollmans Band” pavadījumā.