Ziņas

Sports

Strenčos notiks Latvijas Baļķa celšanas čempionāts

Sestdien Strenčos 18.Gaujas Plostnieku svētku laikā notiks šī gada spēkavīru sezonas pirmās sacensības, aģentūru LETA informēja SIA “Stipriem Events & Media” sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Elīna Gārbena.

Vienpadsmit spēcīgākie Latvijas atlēti piedalīsies Latvijas Baļķa celšanas čempionātā un centīsies labot bijušā spēkavīra Raimonda Bergmaņa uzstādīto, līdz šim nepārspēto rekordu baļķa celšanā, proti, 190 kg.

Sacensības plānotas kā vērienīgs šovs 18.Gaujas Plostnieku svētku apmeklētājiem, kurās piedalīsies vienpadsmit spēcīgākie Latvijas vīri – Igors Podčeredņičenko, Magnuss Vucāns, Didzis Zariņš, Aivars Šmaukstelis, Edgars Andersons, Ivars Grahoļskis, Artis Plivda, Oskars Martužans, Jānis Ilgavižs, Dainis Zāģeris un arī šī pasākuma organizators spēkavīrs Agris Kazeļņiks.

Atlēti sacentīsies ne tikai baļķa celšanā, bet arī būs krucifiks, pirmo reizi mašīnas turēšana slīpumā un fermera pastaiga ejot kalnā, turot rokās 145 kg lielu smagumu. Pasākuma vadītājs dažādās aktivitātēs iesaistīs arī skatītājus un viņiem būs iespēja mēroties spēkiem ar Latvijas spēcīgākajiem vīriem bluķa ciršanā četrās daļās ar cirvi.

“Latvijas Spēkavīru čempionāts 2015” sāksies jau nākammēnes, un pirmais posms, sacensības komandām, paredzētas 6.jūnijā Preiļos un 7.jūnijā Daugavpilī.

Latvijas Baļķa celšanas čempionāts norisināsies jau otro gadu un to organizē spēkavīrs Kazeļņiks sadarbībā ar biedrību “Stiprinieku republika”.

LETA