Ziņas

Sabiedrība

Strausu dienas pulcē apmeklētājus

Pasākumā interesenti varēja iepazīties ar strauskopības nozares produkciju. Kā paskaidroja “Salmiņu” eksotisko dzīvnieku kolekcijas īpašniece Agija Urtāne, apmeklētājiem bija iespēja aplūkot dažādās prezentācijas. Tās sagatavoja firmas, kuras izmanto strauskopības produkciju, piemēram, strausu gaļu, spalvas, ādu. “Cilvēki par strausiem jau neko vairāk nezina, kā vien to, ka viņi bāž galvu smiltīs. Tāpēc prezentācijas bija laba iespēja sīkāk iepazīt strauskopības nozari,” sacīja A. Urtāne.

Strausu dienās notika arī eksotisko dzīvnieku izstāde. Tajā varēja apskatīt “Salmiņos” mītošos neparastos dzīvniekus – Āfrikas strausus, daudz dažādu šķirņu vistas, pīles, zosis, tītarus, fazānus, ibisus, pāvus, dzērves, aitas, puduraunu, savvaļas aitu – muflonu, poniju, pundercūku. Saimniecībā kopumā mitinās apmēram 50 dažādu šķirņu putni. Ar saimniecībā mītošajiem neparastajiem dzīvniekiem strausu dienu apmeklētājus iepazīstināja arī Lielvārdes putnu dārza īpašnieki, kuri bija atveduši dažādus kāmjus, smilšu peles, fredkas, pundurtrušus un citus dzīvniekus.

Uz strausu dienām bija ieradušies arī biedrības “Latvijas strausi” pārstāvji un dažādi populāri cilvēki. Citus gadus modes mākslinieks Dāvids pasākumā piedalījās un stāstīja par strausu spalvu izmantošanu apģērbā, taču šogad viņš bija ieradies kopā ar ģimeni kā apmeklētājs. Neparasto izstādi apmeklēja arī Harijs Spanovskis un Silvija Silava. A. Urtāne ir pārsteigta, ka apmeklētāji brīnās par neparastām vistām: “Šķiet, ka arī laucinieki, īpaši jaunā paaudze, maz zina par dzīvniekiem. Viņi ir pārsteigti par melnām vistām ar kuplām biksēm, arī pīlēm un zosīm. Tie taču ir vienkārši dzīvnieki!”

A.Urtāne informēja, ka arī šogad līdzīgi citiem gadiem pasākumu apmeklēja apmēram 800 interesentu. Ir pat cilvēki, kuri vairākas reizes gadā apmeklē saimniecību un obligāti brauc arī uz strausu dienām “Salmiņos”. “Ja finanses atļautu likt plašākas reklāmas, tad apmeklētāju noteikti būtu vairāk. Taču prieks, ka cilvēki novērtē pūles un atbalsta šāda veida pasākumus. Tas stimulē turpināt censties un attīstīt saimniecību. Arī par produkcijas noietu nevaram sūdzēties, pieprasījums ir ļoti liels,” pastāstīja “Salmiņu” saimniece.

Nākamajās strausu dienās plānots pasākumu nedaudz paplašināt, piedāvājot interesentiem vairākas neparastu dzīvnieku izstādes, piemēram, speciālu pundurtrušu kolekciju. “Apmeklētāji ir izteikuši atzinību par neparastajām strausu dienām, tāpēc centīsimies, lai viņiem ir interesanti,” sacīja A. Urtāne.