Ziņas

Sabiedrība

Straupes zirgu pasts uzņēmis lielāko apmeklētāju skaitu kopš Katrīnas Lielās pēdējās vizītes 18.gadsimtā

Pēc vairāku gadu desmitu aizmirstības Straupes zirgu pasta komplekss sagaidījis savus pirmos viesus, kuri apmeklēja Straupes lauku labumu tirdziņu, kas svinēja Jurģus jaunajā mājvietā, aģentūru LETA informēja viena no zirgu pasta atjaunotājām Aija Āboliņa-Āboltiņa.

Līdz ar tirdziņa atklāšanu zirgu pasta pirmajā renovētajā ēkā unikālais 18.gadsimta ēku komplekss ir ieguvis jaunu elpu un pieejamību. Vēsturiskā vieta un arī jaunais intriģējošais statuss – “Earth Market” sertifikāts – pulcēja kuplu pārdevēju un apmeklētāju skaitu – 70 tirgotājus un vairāk nekā trīs tūkstošus apmeklētāju.

Straupes tirdziņš pašlaik ir vienīgais zemnieku un mazo ražotāju tirdziņš Baltijas valstīs, kas, izpildot visus “Slow Food International” fonda kvalitātes kritērijus, iekļaujas starptautiskajā “Earth Market” aliansē. Tas nozīmē, ka produkcija, kas nonāk tirdziņā, ir ražota atbilstoši “Slow Food” filozofijai – tā ir vietēja, droša un veselīga, audzēta godprātīgi, saudzējot dabas daudzveidību un domājot par vides ilgtspējību.

Tirdziņš jaunajā mājvietā visas dienas garumā bija pozitīvu emociju un priecīgas atkalredzēšanās pilns. Straupes lauku labumu tirdziņš arī turpmāk katra mēneša pirmajā un trešajā svētdienā tiks organizēts Straupes zirgu pastā. Nākamā tikšanās būs 4.septembrī.

Straupes zirgu pasta stacija atrodas Straupes pagastā, lielceļa Inčukalns-Valmiera 30.kilometrā. Šī ir vienīgā zirgu pasta stacija Latvijā, kura saglabājusies kā vienots ēku komplekss, savus pirmsākumus rodot 18.gadsimta sākumā, kad caur Straupes pagastu veda starptautiskas nozīmes zirgu pasta ceļš Tērbata-Rīga.

Patlaban renovēta ir zirgu pasta pirmā ēka – stallis. Straupes zirgu pasta kompleksa restaurāciju uzņēmušās privātpersonas Aija un Guntis Āboliņi-Āboltiņi, kuru dibinātā SIA “Brasla” 2014.gadā iegādājas šo ēku kompleksu.