Ziņas

Sabiedrība

Straupes pagastā dzēsts ugunsgrēks neapsaimniekotā mājā

Aizvadītajās diennaktīs, no 20.oktobra plkst. 6.30 līdz 23.oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 11 izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, piecus uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa.

Naktī uz svētdienu, plkst. 1.50, ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Pārgaujas novada Straupes pagastu, kur 350 m² lielā platībā dega neapsaimniekota divstāvu ēka. Ugunsdzēsēju glābēju darbu notikuma vietā apgrūtināja ierobežotā piekļūšana ēkai, kā arī grūti pieejamā ūdens ņemšanas vieta. Ugunsgrēka likvidēšanā strādāja Limbažu un Cēsu ugunsdzēsēji glābēji, kā arī Straupes BUF pārstāvis. Šis paaugtinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 7.37.

Vakar plkst. 16.01  tika saņemts izsaukums uz Strenču novada Plāņu pagastu, kur uz autoceļa Inčukalns – Valmiera – Igaunijas robeža bija noticis ceļu satiksmes negadījums – kravas automašīna saskrējusies ar vieglo automašīnu. Ar hidraulisko instrumentu palīdzību cietušais tika atbrīvots un nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Ugunsdzēsēji glābēji veica arī ceļa braucamās daļas sakārtošanu. Darbi tika pabeigti plkst. 17.07.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumu Salacgrīvas novada Liepupes pagastā, kur bija nepieciešams sakārtot ceļa braucamo daļu pēc ceļu satiksmes negadījuma, uz Zāģezera ielu Valkā, kur 0,5 m² lielā platībā dega vieglā automašīna, kā arī uz Stacijas ielu Valmierā un Cēsu ielu Dzērbenē, kur dega atkritumi.

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, ugunsdzēsēji glābēji Gulbenes novada Lizuma pagastā no pagraba bedres izcēla kaķi, bet Burtnieku novada Valmieras pagastā izcēla kanalizācijas akā iekritušu suni.