Ziņas

Sabiedrība

Straupē strādā ģimenes ārsts

Pārgaujas novada Straupes pagastā no šīs nedēļas sākusi strādāt Iritas Stjades ģimenes ārsta, arodveselības un arodslimību ārsta prakse. Pagastā no pērnā gada 26.novembra nebija ģimenes ārsta, jo ilggadējā daktere Maija Kapzema aizgāja pensijā. Viņas bijušie pacienti ārstējās pie ģimenes ārstēm Gundegas Meinertes, kurai prakses vieta ir Priekuļos, un Anitas Viškintes, kura strādā Stalbē un Raiskumā. Pašvaldība algoja feldšeri Mildu Abzaloni, kura pacientus pieņēma katru dienu un strādāja kopā ar ģimenes ārstēm.

Nebija viegli atrast ģimenes ārstu, jo daudzos novados, arī pilsētās viņu trūkst. Lai ieinteresētu kādu dakteri, pašvaldība izremontēja telpas. “Sākumā domājām veikt tikai kosmētisko remontu, bet, ja dara, tad dara kārtīgi. Ēku siltinājām, telpās mainījām grīdas. Tuvākajos gados doktorātā nebūs vajadzīgs remonts,” stāsta novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents.

Apskatīt jaunās ārstes prakses vietu un apsveikt viņu Pārgaujas novadā pirms darba uzsākšanas bija ieradies novada domes priekšsēdētājs un izpilddirektore Maruta Drubiņa. Ar iekārtotajām darba telpām daktere ir apmierināta. Tās ir gaišas, ierīkotas atbilstoši visām prasībām. “Iedzīvotāji vēlas, lai Straupē strādātu arī zobārsts. Telpa ir izremontēta, atliek tikai meklēt dakteri,” saka domes priekšsēdētājs.

Līdz ar vēlējumiem novadā justies kā mājās priekšsēdētājs dakterei Iritai Stjadei dāvināja trīs fotogrāfijas – Pārgaujas novada ainavas -, lai darba telpas būtu mājīgākas.

Tagad Pārgaujas novadā strādā divas ģimenes ārstes – Anita Viškinte un Irita Stjade. Ģimenes ārstes ārsta palīgu Straupē līdz šim algoja pašvaldība, turpmāk to darīs valsts. “Cik pacientu būs jaunajai ģimenes ārstei, atkarīgs tikai no pašas. Straupe atrodas izdevīgā vietā, un cilvēki vienmēr izvēlas kvalitatīvāko pakalpojumu,” uzsver novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents.