Ziņas

Uzņēmējdarbība

“Straupe” pērn kāpinājusi apgrozījumu un saglabājusi stabilu peļņu

Straupes pagasta piensaimniecības kooperatīvā sabiedrība “Straupe” pagājušajā gadā strādāja ar 6,22 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 8% pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējā gada rādītāju – 5,76 miljoniem eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

Uzņēmumam peļņa pērn bijusi tikai nedaudz mazāka kā iepriekšējā gadā – 286 236 eiro salīdzinājumā ar 286 653 eiro 2013.gadā.

Kā norādīts vadības ziņojumā, pērn iepirkts par 6% vairāk nekā pirms gada, lai gan piegādātāju skaits samazinājās par četrām saimniecībām. Pienu kooperatīvam pērn piegādājuši 86 sadarbības partneri par vidējo iepirkuma cenu 23,3 eirocenti par vienu kilogramu.

Pērn turpināta pienotavas paplašināšana, izvēršot biezpiena un sviesta ražošanu, kopumā projektā ieguldot vairāk nekā vienu miljonu eiro. Projekts daļēji tiek finansēts no Eiropas Savienības Lauku attīstības programmas pasākuma “Lauku saimniecību modernizācija” paredzētajiem līdzekļiem.

“Straupe” specializējas sviesta, krējuma, biezpiena, jogurta, krēmu, ķimeņu sieru, piena, tīrkultūras, kā arī konfekšu ražošanā, neizmantojot augu taukus un ķīmiskos konservantus.

LETA