Ziņas

Sabiedrība

Straupē narkoloģiskā slimnīca strādās

“No janvāra Straupes narkoloģiskajā slimnīcā un pusaudžu rehabilitācijas centrā “Saulrīti” nekas nemainīsies,” saka Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents un paskaidro, ka Veselības ministrijai, slimnīcai un pašvaldībai notiek sarunas, lai nekas netiktu sagrauts, bet sakārtots atbilstoši normatīvajiem aktiem.” Labākais risinājums būs tas, kas atbildīs visu interesēm. Līdz šim tika spriests un lemts ministrijā, neiesaistot pašvaldību, tagad tiks ņemts vērā arī mūsu viedoklis,” uzsver novada vadītājs. Ja notiktu, kā izskanēja ziņās, ka Straupes narkoloģisko slimnīcu slēdz, darbu zaudētu vai to vajadzētu mainīt 55 cilvēkiem, lielākoties profesionāliem medicīnas un sociālajiem darbiniekiem.

“Decembrī izdiskutēsim virzienus un variantus. Iespējas ir dažādas, būtiski, cik kas maksā, ko var atļauties pašvaldība, ko valsts,” saka Hardijs Vents. Var vien piebilst, ka nebūt ne nenozīmīga ir arī straupiešu attieksme pret slimnīcu, draudzes nesaprašanās ar valsts iestādi gadiem nav atrisināta.

“Arī “Saulrīti” strādās. Vai tie turpmāk būs Strenču vai Straupes slimnīcās pakļautībā, vai Labklājības ministrijas, jāvērtē. Visiem ir skaidrs, ka šāds centrs ir vajadzīgs,” viedokli pauž Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs.