Ziņas

Sabiedrība

Straupē labākā pasta nodaļas operatore

Komanda. Straupes pasta nodaļas operatore Agrita Lobuzova un pastnieki Valērijs Lobuzovs ( no kreisās) un Jānis Rudzītis.Foto: Sarmīte Feldmane

Agrita Lobuzova, kas strādā Straupes pasta nodaļā, “Latvijas Pasts” rīkotajā konkursā “Mans pastnieks” atzīta par labāko pasta nodaļas operatori    Vidzemē. Viņas darbam augsto novērtējumu devuši klienti.

Agrita “Druvai” atzīst, ka nezina, ko straupieši un stlabēnieši par viņu rakstījuši, bet VAS «Latvijas Pasts» Vid­zemes reģiona vadītāja Gunita Tomsone atklāj, ka klienti uzteikuši Agritas darbīgumu, laipnību, atsaucību, profesionalitāti un to, ka viņa vienmēr atrod laiku, lai palīdzētu.

“Mūsu darbā svarīgākais ir klientu vērtējums. Viņi savai pasta nodaļas operatorei velta labus vārds, tā ir    augstākā atzinība,” uzsver G.Tomsone un piebilst, ka Agrita darbu veic atbildīgi, dara visu, lai cilvēki laikā saņemtu pakalpojumu. Ja kāds pastnieks saslimis, pati izbrauc maršrutu un piegādā sūtījumus.

Straupiete Egija Sinka ar gandarījumu uzzinājusi, ka Agrita ir labākā pasta nodaļu operatore Vidzemē, un šī ziņa pagastā ātri izplatījusies. “Regulāri uz pastu nāku saņemt sūtījumus. Ja kopā ar bērniem, tad arī viņi vienmēr izlūdzas, lai nopērku vai nu rotaļlietu, vai kādu grāmatiņu,” “Druvai” pastāsta straupiete, bet    Ilze Ruža piebilst, ka, runājot par apkalpošanu, labāku nevar vēlēties. “Pastā ir viss, ko kādu brīdi vajag, un te var saņemt arī konsultācijas par dažādiem jautājumiem,” teic Ilze.

Agrita Lobuzova pastā strādā jau 19 gadus, bet par operatori desmit. “Sāku kā pastniece, ar velosipēdu izvadāju pas­tu. Zinu visas Straupes adreses,” saka straupiete un atklāj, ka patīk darbs, kurā tiekas ar cilvēkiem. “Kā jau laukos, kur reti kuru nepazīstu, man uztic arī priekus un bēdas. Uz pastu Straupē brauc arī lēdurdznieki, kuriem Straupe tuvāk,” pastāsta Agrita.

Straupes pasta nodaļā par pastnieku jau 15 gadus strādā Agritas dzīvesbiedrs Valērijs. Viņš un kolēģis Jānis Rudzītis izvadā sūtījumus Straupes un Stalbes pagastā.  Agrita vērtē, ka pastnieku somas vieglākas nekļūst, vecāka gadagājuma pārgaujnieki abonē avīzes, jaunās ģimenes aizvien vairāk žurnālus bērniem.

“Katrā pastkastītē laikā jānonāk tam, kam tur jānonāk,” uzsver pasta nodaļas operatore. Par to ik dienu gādā pastnieki. Viņiem šī ziema noteikti paliks atmiņā. “Sniega bija daudz, šonedēļ īpaši mežos ceļi slideni, bet trakākais vēl priekšā, kad būs bedres un dubļi. Bijis, ka mašīna iestieg sniegā. Pa dienu, piemēram, pa Lielstraupes vai Daibes ceļiem brauc maz mašīnu, nav, kas palīdz izkulties. Bet vienmēr viss beidzies labi. Jau pierasts, ka jābrauc pa ledu, cauri kupenām, pa bedrēm vai putekļiem,” stāsta V.Lobuzovs. Pastnieki atzīst, ka tie ceļi, kur kursē vismaz skolēnu autobuss, tiek uzturēti, bet pēdējā gada laikā, viņuprāt,  mazāku pagastu ceļiem pievērsta mazāka uzmanība, rudenī pašvaldība pat nenogreiderēja.

Katru dienu pastnieki nobrauc līdz 130 kilometriem. Pensiju dienās darba diena garāka. Valērijs brauc ar savu mašīnu, pats arī to uztur, Jānim darba mašīna. “Pirms gadiem jau strādāju par pastnieku, tad ilgāku laiku citur.    Bija darba sludinājums, dod arī pasta mašīnu, pieteicos. Dzīvoju Stalbē, un darbs ir tuvu. Jau vairāk nekā pusgadu esmu pastnieks,” pastāsta J.Rudzītis un uzsver, ka ar darba izvēli ir apmierināts.

Pastnieki vērtē, ka pēdējā laikā pensionāri pasūta mazāk preču, kas jāaizved, bet pasta nodaļā gan plašajā piedāvājumu klāstā katrs atrod ko noderīgu. “Tuvojas pavasaris, un pērk sēklas, ziemā pieprasīta bija dzija. Iecienīts ir plaukts, kur katra prece maksā vienu eiro. Vecāki pērk lasāmas un krāsojamas grāmatas bērniem. Katram kaut kas vajadzīgs, un ir labi, ka var nopirkt tepat pastā,” stāsta Agrita un piebilst, ka Straupē ir daudz krustvārdu mīklu risinātāju, šie žurnāli ir ļoti pieprasīti.

“Latvijas pasts” 12.reizi aicināja iedzīvotājus novērtēt katra reģiona labāko pastnieku un pasta nodaļas operatoru, izceļot viņa profesionālās spējas.     Tika saņemtas 11 475 iedzīvotāju anketas un ieteikti 999 “Latvijas pasta” pastnieki un pasta operatori. “Latvijas pastā” 150 dažādās profesijās strādā apmēram 3000 darbinieku, aptuveni 70% no viņiem pastnieki un pasta nodaļu darbinieki.