Ziņas

Sabiedrība

Straujuma sveiks Ministru kabineta balvas ieguvējus

Ministru prezidente Laimdota straujuma (V) pirmdien, 16.novembrī, svinīgā ceremonijā sveiks šī gada Ministru kabineta balvas ieguvējus, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

Cēsīs, Vidzemes koncertzālē šogad tiks sveiktas sešas Latvijas izcilības. Straujuma norāda, ka šis brīdis vienmēr ir bijis īpašs, jo tajā ir iespēja pateikties izcilajām personībām – līdzcilvēkiem, kas veidojuši Latvijas tautas garu. “Šodien vairāk kā jebkad iepriekš mums jābūt vienotiem – glabāsim šo tradīciju, vairosim patriotismu un kopīgi strādāsim plaukstošas Latvijas labā,” uzsver premjerministre.

Svinīgajā ceremonijā piedalīsies arī citi valdības locekļi – aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS), izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, Kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS), tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK), vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK), veselības ministrs Guntis Belēvičš (ZZS), Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš un citas amatpersonas.

Pēc pasākuma svinīgās daļas uzstāsies vokālā grupa “Framest” ar koncertprogrammu “Dainu skapis”. Šī grupa iedvesmu smeļas tautas kultūrā un rāda tradīciju mijiedarbību ar mūsdienu kompozīcijas tehnikām.

Jau ziņots, ka šogad Ministru kabineta balva tiks pasniegta sešām izcilībām – piecām personībām un vienai organizācijai. Balvu pasniegs basketbolistei Uļjanai Semjonovai, literatūrzinātniecei Gundegai Grīnumai, dejas pedagoģei un horeogrāfei Edītei Saulītei, Centrālās statistikas pārvaldes priekšniecei Aijai Žīgurei, Valsts sociālās aprūpes centra “Latgale” direktorei Mārītei Grigānei, kā arī Latvijas politiski represēto apvienībai.