Ziņas

Sabiedrība

Straujuma nesaskata PVD nolaidību Āfrikas cūku mēra izplatības ierobežošanā

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) neuzskata, ka Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) rīkojies nolaidīgi un tāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) ir izplatījies arī līdz Vidzemei.

“Es negribu teikt, ka tā ir PVD nolaidība. Dienests strādā,” aģentūrai LETA sacīja Straujuma. Tāpat arī viņa neuzskata, ka atbildīga par to būtu Zemkopības ministrija – arī tās un zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) darbībā nolaidība neesot saskatāma.

Pēc premjerministres domām, ir jāvērtē, kā Āfrikas cūku mēris ir nonācis līdz Valkai, jo to no Latgales šķir daudzi kilometri. Ir arī pieļaujams, ka no Latgales tas nav nonācis līdz Valkai, bet gan citā ceļā.

Vienlaikus gan viņa arī aicināja iedzīvotājus būt uzmanīgiem un neizvest no Āfrikas cūku mēra skartajām teritorijām dzīvnieku gaļu.

Jau ziņots, ka ĀCM ir konstatēts Latgalē un arī Vidzemē. Pirmais ĀCM gadījums Latvijā tika konstatēts 26.jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas.

Pēc nedēļas, slimībai izplatoties, Saeima izsludināja ārkārtas situāciju, kas no 2.jūlija līdz 1.oktobrim noteikta Daugavpils novada Ambeļu pagastā, Biķernieku pagastā, Demenes pagastā, Dubnas pagastā, Laucesas pagastā, Maļinovas pagastā, Naujenes pagastā, Salienas pagastā, Skrudalienas pagastā, Tabores pagastā, Vecsalienas pagastā, Višķu pagastā, Aglonas novadā, Krāslavas novadā, Dagdas novadā, Zilupes novadā, Rēzeknes novada Kaunatas pagastā, Mākoņkalna pagastā, Pušas pagastā, Ludzas novada Brigu pagastā, Isnaudas pagastā, Istras pagastā, Nirzas pagastā, Ņukšu pagastā, Pildas pagastā, Rundēnu pagastā un Ciblas novadā. Par darbības koordināciju ārkārtējās situācijas laikā atbildīgs PVD, kura amatpersonām ir tiesības iekļūt privātā īpašumā, lai veiktu visus nepieciešamos mēra apkarošanas pasākumus.

LETA