Ziņas

Sabiedrība

Strādājošie un studenti brauks lētāk

Par braucienu maksās mazāk. Strādājošie un studenti ar abonementa biļetēm varēs braukt lētāk. Šādas biļetes atlaide būs līdz pat 20 procentiem.Foto: Māris Buholcs

No rītdienas, 1. aprīļa, AS “CATA” visos apkalpotajos maršrutos tiks ieviestas abonementa biļetes. AS “CATA” izpilddirektors Andris Malkavs “Druvai” norāda, ka šīs biļetes nodrošinās pasažieriem, kuri regulāri izmanto sabiedrisko transportu, līdz pat 20 procentu atlaidi.

“Turpmāk mūsu pasažieriem būs iespēja iegādāties abonementa biļetes, kuras būs derīgas, braucot kādā no mūsu apkalpotajiem maršrutu posmiem. Turklāt būs pieejamas dažādu veidu abonementa biļetes. Piemēram, piecu dienu abonementa biļete vienā virzienā vai piecu dienu abonementa biļete turp – atpakaļ kādā konkrētā maršrutā ar 15 procentu atlaidi. Tāpat tiks piedāvāta septiņu dienu abonementa biļete (turp – atpakaļ) ar 20 procentu atlaidi, kā arī mēneša abonementa biļetes darbadienām vai visa mēneša dienām ar 20 procentu atlaidi,” skaidro A. Malkavs un norāda, ka tiks saglabātas arī līdz šim esošās mēneša abonementa biļetes braukšanai Cēsu pilsētas autobusos Nr. 5, 9, 10 par 15 eiro un braukšanai uz Priekuļiem par 20 eiro.

“CATA” pārstāvis stāsta, ka abonementa biļetes pasažieri var iegādāties Cēsu autoostā biļešu kases darba laikā un apmaksu iespējams veikt skaidrā naudā vai norēķinoties ar bankas norēķinu karti.

A.Malkavs skaidro, ka Autotransporta direkcija norādījusi – līdz 1. maijam visu pasažieru pārvadātāju apkalpotajos maršrutos pakāpeniski tiks ieviestas abonementa biļetes. Autotransporta direkcija turpina veikt pārrunas ar pasažieru pārvadātājiem un autoostu pārstāvjiem par abonementu biļešu ieviešanas risinājumiem. Piedāvājot pasažieriem šīs biļetes, iedzīvotāji tiks piesaistīti regulārajam sabiedriskajam transportam, tā samazinot to pasažieru skaitu, kuri izmanto nelegālo pārvadātāju pakalpojumus vai privāto automašīnu.

A. Malkavs norāda, ka abonementa biļetes būs noderīgas pasažieriem, kuri regulāri pārvietojas ar sabiedrisko transportu, tostarp studentiem, kuri no Cēsīm vai citām apdzīvotām vietām dodas uz studijām Rīgā vai Valmierā. Turklāt viņi var iegādāties vajadzībām atbilstošu abonementa biļeti, ņemot vērā, ka daļa no viņiem nedēļas sākumā aizbrauc uz augstskolu, bet mājās atgriežas nedēļas beigās.

Aptaujājot Cēsu autoostā sastaptos pasažierus, “Druva” noskaidroja, ka cilvēki ir ieinteresēti un vērtē, ka labprāt šādas biļetes iegādāsies.

Pasažiere Mārīte no Pārgaujas novada ik darba dienu mēro ceļu uz Cēsīm un atpakaļ, kas dienā viņai vidēji izmaksā 2,30 eiro.

“Rēķinos ar to, ka mēnesī man nokļūšana uz darbu un mājup izmaksā ap 50 eiro, un tas patiesībā nav maz, ņemot vērā, ka saņemu minimālo algu. Par šādām biļetēm gan neko nebiju vēl dzirdējusi, ļoti priecājos, ka tādas būs. Skaidrs, ka šādu mēneša abonementa braukšanas biļeti iegādāšos,” saka Mārīte un bilst, ka lauku ļaudīm, kuri strādā Cēsīs un kuriem nav personīgā auto, šīs biļetes būs ļoti noderīgas. Viņa norāda, ka ar auto uz Cēsīm ik dienas braukt būtu daudz dārgāk.

Arī cēsnieks Rihards Bērziņš ir priecīgs, jo viņam kā studentam ļoti interesē šādas abonementa biļetes.

“Šī ir ļoti laba ideja un solis pretim ikvienam sabiedriskā transporta pasažierim. Brālis strādā pusslodzes darbu Rīgā un regulāri mēro ceļu no Cēsīm uz Rīgu ar sabiedrisko transportu. Turklāt cik vispār nav cēsnieku, kas strādā Rīgā, Siguldā, Valmierā un uz darbu dodas ar autobusu. Pats esmu students, mācību dienās dzīvoju Rīgā pie tantes, taču ik nedēļas nogali braucu mājās. Arī mani noteikti interesē šādas biļetes. Turklāt uzskatu, ka atlaide ir ievērojama,” sacīja R. Bērziņš.