Ziņas

Kriminālziņas

“Stopētājs” apzog automašīnas vadītāju

 

Aizvadītā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par:

  • 57 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums;
  • 10 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu: 0 zādzībām no tirdzniecības vietām, 2 mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumiem;
  • 15 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību;
  • 6 noziedzīgiem nodarījumi pret personas dzīvību un veselību;
  • 10 ceļu satiksmes negadījumiem: 1 negadījumā cietuši 2 cilvēki;
  • 1 gadījumu, kad automašīnas vadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā;
  • 21 autovadītājs sodīts par ātruma pārsniegšanu;
  • 87 administratīvā pārkāpuma protokoli sastādīti par dažādiem pārkāpumiem.

Plašāk par reģistrētiem notikumiem Vidzemē informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Sintija Gulbe.

7.decembrī ap pulksten 19 Madonas novadā, Sarkaņu pagastā kāds “stopētājs” apzadzis 1994.gadā dzimušu sievieti. Sākotnējā informācija liecina, ka uz autoceļa Pļaviņas – Madona – Gulbene, izlaižot no automašīnas iepriekš paņemtu “stopētāju”, sieviete konstatēja, ka pazudusi viņas rokassomiņa, kurā atradās nauda un personīgās mantas. Pēc neilga laika aizdomās par šo zādzību policija aizturēja kādu 1997.gadā dzimušu jaunieti un atrada arī somu, kas atdota īpašniecei. Policijā par šo likumpārkāpumu sākts kriminālprocess.

7.decembra rītā Cēsīs, Raiņa ielā, konstatēts, ka atvērta automašīna Audi 80 un izdemolēts tās salons. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

7.decembrī aizdomās par zādzības izdarīšanu Kocēnu novadā, Kocēnu pagastā, aizturētas divas personas – 1988.gadā dzimis vīrietis un 1992.gadā dzimis vīrietis. Personas tiek turētas aizdomās par motorzāģa, slīpmašīnas, skrūvpistoles un domkrata zādzību no kādam uzņēmumam piederošām darbnīcām. Policijā sākts kriminālprocess un tiek noskaidrota personu saistība ar citiem iespējamiem likumpārkāpumiem.

7.decembrī ap pulksten 22:40 Valmierā, Tirgus ielā, pieķerts iereibis automašīnas Toyota vadītājs. 1969.gadā dzimušais vīrietis automašīnu vadīja, esot 1,25 promiļu reibumā, turklāt bez tiesībām vadīt jebkāda veida transportlīdzekli. Par šo pārkāpumu sākts kriminālprocess.

7.decembrī ap pulksten 21 Kocēnu novadā, Dikļu pagastā, uz autoceļa Dikļi – Mazbrenguļi, pagaidām nenoskaidrots vadītājs ar automašīnu Renault uzbrauca stāvēšanai novietotai kravas automašīnai Scania. Tika saņemta informācija, ka negadījumā ir cietušas divas personas, taču personas notikuma vietu pameta. Policija noskaidro notikušā apstākļus un iesaistītās personas.

6.decembrī ap pulksten 8:30 Alojas novadā, Brīvzemnieku pagastā, autoceļa Priekuļi – Rencēni – Vēveri 2.kilometrā, 1989.gadā dzimusi sieviete, vadot automašīnu BMW, nobrauca no ceļa un ietriecās kokā. Negadījumā cieta automašīnas vadītāja, kurai sniegta medicīniskā palīdzība.