Ziņas

Sports

“Stirnu buks” Siguldā

Noticis populārākā taku skriešanas seriāla “Stirnu buks” šīs vasaras otrais posms . Šoreiz sacensību centrs bija Siguldā. Posma ietvaros distancē “Vilks” tika izcīnītas Latvijas čempionāta medaļas ultra ~83km garajā taku skriešanas distancē, dalībniekiem izskrienot Gaujas kreiso krastu no Cēsu Pils parka līdz pat Siguldai. Pērn šajā distancē uzvarēja Artūrs Vadzis no Drustiem, kurš arī šogad stājās uz starta, lai aizstāvētu titulu. Konkurenti gan šoreiz izrādījās stiprāki, un Artūrs finišēja piektajā vietā, gandrīz 42 minūtes pēc uzvarētāja. Kopumā šajā distancē startēja 154 dalībnieki.

Spraigas cīņas notika arī citās distancēs, tostarp skolēnu čempionātā. Lai arī sacensības notika, ja tā var teikt, tepat kaimiņos, Cēsu novada skolas bija pārstāvētas pieticīgi. Taču dažu skrējēju rezultāti bija ļoti pārliecinoši, un mūsējiem gan ātrākā skolnieka, gan ātrākās skolnieces tituls. Zēnu grupā uzvaru svinēja Roberts Glazers (Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums/ Sporta klubs “Ašais”), bet meitenēm – Estere Volfa (Cēsu Valsts ģimnāzija), kura uzvarēja arī pirmajā posmā. Abiem arī uzvaras U18 grupā.

SK “Ašais” treneris Austris Āboliņš norāda, ka Robertam šī bija jau 16. uzvara “Stirnu bukā”. Viņš arī piebilst, diemžēl atgriešanās seriālā, jo pirmajā posmā “Ašie” nestartēja, nākusi ar rūgtuma piegaršu: “Prieks par uzvaru un kāpšanu uz goda pjedestāla izpalika, jo apbalvošana reālajā dzīvē notika 40 minūtes, pirms tai bija jānotiek! Skumji, ļoti skumji. Konsekvence ir sinonīms attieksmei. Vai iesim takās vēl šoruden?”

Atsevišķās vecuma grupās mūsu jauniešiem vēl šādi rezultāti: U14V grupā 5. Teodors Godiņš (Cēsu 1. pamatskola/ SK “Ašais”); U14S grupā 4. Stella Paltiņa (Cēsu 2.pamatskola/ SK “Ašais”), 9. Katrīna Kārkliņa (Stalbes vidusskola/ Kocēnu Sporta skola); U20S grupā 3. Daido Brūvere (Priekuļu vidusskola/ Cēsu Sporta skola).

Citās distancēs mūsu puses sportistu iespētais. Distancē “Zaķis” absolūtajā vērtējumā sestajā vietā Jānis Olengovičs (“TRX Cēsis”), kurš sestais arī VZ2 grupā. VZ4 grupā 3. Aldis Rancāns (Vecpiebalga); SZ2 grupā 3. Arta Martinsone; SZ1 grupā 4. Elza Bleidele; SZ3 grupā 7. Anita Ieviņa (Cēsis); SZ4 grupā 5. Inguna Eglīte (“TRX Cēsis”).
Distancē “Stirnu buks” absolūtajā vērtējumā 2.vietā Kristaps Magone (“Scott Running Latvia”), bet 9.vietā viņa komandas biedrs Edijs Dzalbs. Šādas vietas viņiem arī VB1 grupā. VB3 grupā 7. Ainārs Jansons (Cēsis).

Distancē “Vāvere” S1 grupā 7.vietā Ginta Bogdanova.

Trešais seriāla posms 11.septembrī Kandavā.