Ziņas

Sabiedrība

Stikla šķiedra turpina intensīvi strādāt

Rūpnīcā. Valmieras stikla šķiedras cehā.Foto: no “Druvas” arhīva

Pirms mēneša akciju sabiedrība “Valmieras stikla šķiedra” paziņoja, ka uzņēmuma valde iesniegusi pieteikumu tiesiskās aizsardzības procesa ierosināšanai.

Valmierieši riskē Amerikā

Valmieras lielākais, starptautiskais uzņēmums ar to paziņoja, ka tam jāiegūst laiks, lai izstrādātu jaunu rīcības plānu. Akciju sabiedrības viena no ārzemju ražotnēm, kas izveidota Amerikas Savienotajās Valstīs, saskārusies ar Amerikas kreditoru prasībām, bet tūlīt tās nevarēja izpildīt. Lai gan ASV ražotne tiešā mērā nav saistīta ar uzņēmuma ikdienas darbību Latvijas vai Lielbritānijas ražotnēs, situācijas atrisināšanai Amerikā uzņēmums sāka tiesiskās aizsardzības procesu, lai saglabātu pilnu darbību ierastajā režīmā, tajā skaitā – Valmierā.

Sazinoties ar akciju sabiedrību “Valmieras stikla šķiedra”, “Druva” saņēma uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciālista apliecinājumu, ka ražotne Valmierā turpina darbu ierastajā režīmā. Ražošanas procesi notiekot, un rūpnīcas strādājot visās trijās valstīs.

“Ņemot vērā, ka uzņēmums uzrāda labus finanšu rezultātus, turklāt Latvijas ražotne jau vairāk nekā desmit gadus strādā ar peļņu, tiesiskās aizsardzības plāns ir savā veidā biznesa plāns. Tas turp­māk noteiks uzņēmuma darbības stratēģiju,” tā informē uzņēmuma pārstāvji.

Situācija nepatīkama

Krīzes situācija saistīta ar “Valmieras stikla šķiedra” problēmām Amerikas filiālē. Akciju sabiedrības valdes priekšsēdētājs Stefans Jugels skaidro, ka valde neslēpj, kā strādāts iepriekšējā gadā. Uzņēmums vasaras sākumā publiskojis korporatīvas pārvaldības ziņojumu, un interesenti ar to varot iepazīties.

Tomēr, plašākai sabiedrībai uzzinot, ka starptautiski pazīstamajam uzņēmumam radušās nopietnas grūtības saistībā ar filiāli Amerikā, kura nevar noteiktajā laikā izpildīt ar kreditoriem noslēgtās saistības, šāds jaunums varēja nelabvēlīgi atsaukties arī uz Valmieras uzņēmuma darbību.
Rūpnīca ir sevišķi svarīga pilsētai, tā ir viena no uzņēmumiem, kura veiksmīgā darbība Valmierai nodrošina straujāku attīstību nekā citām pilsētām Vidzemē. No gada gadā tā bijusi lielākais darba devējs pilsētniekiem un nodokļu maksātāja Valmierai. Tāpēc paš­valdība bažījas, ka informācija par uzņēmuma vajadzību pēc tiesiskās aizsardzības var radīt negatīvu rezonansi Latvijā.

Pietura mājup no darba

Stikla šķiedras rūpnīcā stabilus ienākumus gūst ap tūkstoš cilvēku. Ne visi ir valmierieši. Uzņēmums piesaista nodarbinātos arī no citām pašvaldībām, un tā organizētais transports piestāj Liepā, Priekuļu pusē, arī Cēsīs. Taču rūpnīcā aizvien ir vakances. Problēmsituācija ar nepieciešamību lūgt tiesisko aizstāvību var provocēt daļu potenciālo darbinieku nepieteikties darbam.