Ziņas

Sabiedrība

Steidz izmantot iespēju

Top sniegs. Aukstā nakts uz trešdienu ļāva sākt sniega ražošanu, ko steidza darīt arī Cēsu Olimpiskā centra slēpošanas kompleksā.

Uznākušais aukstuma vilnis, kas gan, visticamāk, būs pavisam īslaicīgs, tomēr slēpošanas kalnu un distanču slēpošanas trašu turētājiem licis ķerties pie mākslīgā sniega ražošanas.

Jau naktī uz trešdienu darbojās septiņi sniega lielgabali Cēsu Olimpiskā centra slēpošanas kompleksā Priekuļos. Centra valdes priekšsēdētājs Juris Markovs stāsta, ka šis brīdis gaidīts kopš novembra: “Visu laiku esam sekojuši līdzi prognozēm, un beidzot laika apstākļi ļāva sākt sniega ražošanu. Naktī lejā bāzē bija pat -12 grādi un sniega ražošana iekārtas varēja darboties ar pilnu jaudu. Trešdienas vakarā sāksim sniegu izlīdzināt vispirms 400 metru aplī, cerams, ka tik daudz paspēsim saražot. Vēl jau kādu nakti sola aukstu, tad ražosim vēl. Šobrīd nejautājam, cik ilgam laikam sniega pietiks, svarīgi, lai vismaz sporta skolas slēpotāji, biatlonisti var sajust sniegu tepat, savā trasē.”

J. Markovs cer, ka jau šodien Cēsu Sporta skolas audzēkņi varēs aizvadīt pirmos sniega treniņus.

Šodien apmeklētājus gaida arī “Žagarkalns”. Jau rakstījām, ka līdz šim tā bija vienīgā vieta valstī, kur kaut uz brīdi, bet bija sākta slēpošanas sezona. Tad nācās paņemt vairāku nedēļu pauzi, bet tagad atkal kalns tiks atvērts slēpotājiem. “Žagarkalna” pārstāvis Vadims Kameņevs stāsta, ka izdevies saražot pietiekami lielu sniega slāni, lai trasi varētu atvērt slēpotājiem: “Vakar pa dienu gan process bija jāpārtrauc, bet viena nakts bija ražīga, nedaudz palīdzēja arī saglabātais sniegs, kas vismaz iedeva pamatu jaunajam. Vakar nelielā snigšana, cerams, arī cilvēkiem atjaunoja zudušo ziemas sajūtu.”

Arī “Ozolkalna” mājaslapā lasāms ieraksts – kas neriskē, tas nevinnē! Tur sākta sniega ražošana, lai atvērtu kaut vienu trasi. Šobrīd esot cerības, ka slēpotājus sestdien varēs uzņemt Zaļā trase ar krēslu pacēlāju.

Informācija sociālajos tīkos liecina, ka sniega ražošana notikusi arī kalnu slēpošanas kompleksos Siguldā, Gaiziņkalnā, Madonā un citviet.