Ziņas

Redzeslokā

Stāvvietu problēmas

Aizvadītās nedēļas nogalē simti un tūkstoši steidza baudīt zelta rudeni, dodoties ne tikai uz tradicionālo vietu Siguldu, apmeklētāju netrūka arī Cēsīs. Bet jo lielāks tūristu pieplūdums, jo lielākas problēmas ar mašīnu novietošanu. Visas iespējamās stāvvietas vecpilsētas apkaimē bija aizņemtas, netrūka autovadītāju, kuri braucamos novietoja vietās, kur tas nav atļauts.

Kā stāsta Cēsu novada paš­valdības policijas priekšnieks Guntars Norbuts, patruļas darbinieki par apstāšanās, stāvēšanas noteikumu pārkāpšanu sodījuši 37 automašīnu vadītājus: “Gan patruļniekiem, gan man nācās uzklausīt cilvēku sašutumu par problēmām ar mašīnu novietošanu. Sodītie ir īpaši neapmierināti, bet noteikumi taču ir vienādi visiem. Cilvēki vēlas mašīnas nolikt iespējami tuvāk parkam, vecpilsētai, bet jāsaprot, ka tur stāvvietu skaits ir ierobežots.”

Kopumā pašvaldības policijas dežurants aizvadītajā nedēļā saņēmis 67 izsaukumus vai ziņojumus, no tiem uz notikuma vietu patruļa izbraukusi 48 reizes, galvenokārt uz ģimenes skandāliem. G. Norbuts skaidro, ka starp minētajiem 67 ir arī ziņojumi uz mobilo aplikāciju, kur iedzīvotāji norāda uz sadzīviskām nebūšanām, piemēram, vaļā esošiem akas vākiem, nedegošām laternām un tamlīdzīgi: “Šādu informāciju nododam pašvaldības atbildīgajiem dienestiem, patruļa turp nedodas, ja vien konkrētā situācija neapdraud iedzīvotāju drošību un nav jāveic kādi steidzami darbi, lai to novērstu, norobežotu.”

Jaukais laiks acīmredzot rosināja uz pastiprinātu grādīgo dzērienu lietošanu, jo patruļas redzes lokā nonāca vairākas personas, kas sabiedriskās vietās atradās pārlieku lielā reibumā. G. Norbuts informē, ka astoņas personas nogādātas atskurbtuvē, septiņi grādīgo dzērienu lietotāji nogādāti viņu dzīves vietās, bet viens Valsts policijas Cēsu iecirknī.