Ziņas

Sports

Startējusi “SEB MTB” 15. sezona

Distancē. Jau tradicionāli ar posmu Cēsis – Valmiera startējusi "SEB MTB" sezona. Tautas klasē uz starta stājās aptuveni pusotrs tūkstotis velobraucēju.Foto: Māris Buholcs

Ar posmu Cēsis – Valmiera sākusies populārākā un masveidīgākā kalnu riteņbraukšanas seriāla “SEB MTB” jubilejas – 15. – sezona. Jau tradicionāli tieši šis posms ievada šo seriālu, un jau ierasti tas pulcē ļoti daudz velobraucēju, uz starta stājās vairāk nekā 2000 kalnu riteņbraucēju. Šogad laika apstākļi velobraucējus nepriecēja. Sporta klases braucēji vēl paspēja startēt bez lietus, taču distancē no tā izvairīties neizdevās, toties tautas klases braucējus vēsais pavasara lietus sveica no starta līdz finišam. Slapjais laiks atstāja ietekmi uz trasi, un braucējiem nācās pielikt lielākas pūles, lai braucamo savaldītu. Toties šāda trase cīņas par uzvaru abās distancēs padarīja jo aizraujošākas.

Garākajā “Toyota Hybrid” 55 kilometru distancē uz starta Vienības laukumā stājās vairāk nekā 200 dalībnieku. Viņus uzrunāja Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, sveicot ar jauno velo sezonu un vēlot visiem finišu Valmierā sasniegt tajā laikā, kādā paši iecerējuši.

Vispirms braucēji mēroja apli pa Cēsu ielām, tad devās uz Valmieru. Jau neilgi pēc starta no pārējiem atrāvās grupa velobraucēju, kurā bija arī vairāki “ZZK” komandas braucēji – Arnis Pētersons, Mārtiņš Blūms un Ivars Prokofjevs. Taču nevienam no viņiem neizdevās pirmajam šķērsot finiša līniju, jo apmēram 15 kilometrus pirms finiša no līderu grupas aizbēga “Rietumu-Delfin” komandas braucējs Dmitrijs Sorokins, kurš arī izcīnīja uzvaru. Pēc nedaudz vairāk kā minūtes finišēja A. Pētersons un I. Prokofjevs, uz goda pjedestāla sadalot otro un trešo vietu, bet vēl pēc minūtes finiša līniju šķērsoja M. Blūms, kuram šoreiz ceturtā vieta.

A. Pētersons, neslēpjot, ka bija cerēts uz uzvaru, atzina, ka kaut kas nav izdevies, kā paši plānojuši: “Ivars vienu brīdi bija aizmucis vienatnē no vadošās grupas, taču mums kopīgiem spēkiem izdevās viņu panākt. Tajā brīdī izrāvienu veica Dmitrijs Sorokins. Es biju iespiests starp citiem braucējiem un nevarēju uzreiz dzīties pakaļ, tāpēc uzsaucu Ivaram, lai viņš mēģina, bet Ivars, šķiet, bija saguris pēc sava izrāviena un īsti nevarēja turēt līdzi. Neilgi pirms Valmieras es aizmuku no citiem sekotājiem, panācu Ivaru, bet pat divatā noķert Dmitriju vairs nespējām. Jau pirms starta viņu uzskatīju par galveno konkurentu, bet arī paši pieļāvām taktiskās kļūdas, kas liedza sasniegt vairāk.”

Vēl šajā distancē mūsu puses braucēju sasniegtais: M-35 grupā 10. – Andris Rozītis (ZZK); M-45 grupā 2. – Ilmārs Bricis (Sportlife.lv), 9. – Dzintars Osītis (Virsotne/ MARMOT), 11. – Aldis Zelčs (sporta klubs “WENDI” 2016); M-50 grupā 2. – Rego Strazdiņš (“Hawaii Express”), 8. – Aivars Bogdanovs (Virsotne/ MARMOT), 11. – Valdis Nītiņš (sporta klubs “WENDI” 2016).

Komandu vērtējumā “Toyota Hybrid” distancē šajā posmā pirmajā vietā “ZZK”, apsteidzot savus sīvākos konkurentus “Rietumu – Delfin” komandu.

Kā jau ierasts, kuplākais dalībnieku skaits bija “Virši-A” distancē (44 km), kur startēja vairāk nekā 1500 velobraucēju. Pirmais finiša līniju sasniedza Reinis Markss (Sportlife.lv), apsteidzot Tomu Dinsbergu (“Hawaii Express Scott”) un par 11 sekundēm Gintu Jakovelu (“Volkswagen-Veloprofs.lv”). Cēsnieks Jānis Bērziņš (“Sportlife.lv”) finišēja sestais.

Citās grupās: M-16 grupā 13. – Emīls Bērziņš (sporta klubs “WENDI” 2016); TM-18 grupā 15. – Alvis Šķēps (“Elanti”); TM-55 grupā 3. – Ivars Sedlenieks; TM-65 grupā 3. – Aivars Sniedze (Amatas novads), 4. – Pēteris Micāns (“Filter”), 7. – Jānis Šķēps (“Elanti”), 8. – Leontijs Rutkovskis (SIA”Leo Cēsis”); W-16 grupā 9. – Una Dombrovska (Virsotne/ MARMOT); TW grupā 12. – Madara Mūrmane (sporta klubs “WENDI” 2016); TW-35 grupā 4. – Ieva Lāce (sporta klubs “WENDI” 2016).

Vēl vairāk nekā 100 braucēju startēja “Mammadaba” Veselības braucienā, bet Cēsīs Vienības laukumā pāris simti gados jaunāko braucēju startēja “Rasēns” bērnu braucienā.

Jau pēc divām nedēļām SEB MTB maratona sezona turpināsies Smiltenē, kur tiks noskaidroti arī spēcīgākie Latvijas čempionāta vērtējumā. Diemžēl mūsu labākajiem neiznāks piedalīties medaļu sadalē, jo tieši tajā laikā Zviedrijā notiks Eiropas čempionāts olimpiskajā krosā (XCO).