Ziņas

Sports

Startē Pasaules kausu izcīņas

Mūsu puses BMX un MTB riteņbraukšanas līdzjutēju uzmanība būs pievērsta Itālijai un Vā­cijai, kur startēs pirmie Pasaules kausa posmi BMX un Olimpis­kajā krosā (XCO).

Latvijas BMX braucēji, kuru vidū arī Helvijs Babris un Vineta Pētersone, jau aizvadītās nedēļas nogalē bija Veronā (Itālija), kur notika Eiropas kausa BMX riteņbraukšanā sezonas pirmie divi posmi. Mūsu elites sportistiem tā bija iespēja papildināt punktu krā­jumu cīņā par nokļūšanu uz Tokijas Olimpiskajām spēlēm.
Šis bija arī labs treniņš pirms Pa­saules kausa sākuma, jo tieši Veronas trasē notiks pirmie divi posmi, tāpēc uz sacensībām ieradās gandrīz visi labākie Eiropas un augsta līmeņa citu pasaules reģionu valstu braucēji.

Diemžēl spēcīgas lietavas un stiprais vējš neļāva aizvadīt pilnu sacensību programmu ne pirmajā, ne otrajā dienā, un visvairāk tas skāra tieši elites braucējus. Pir­majā dienā sacensības tika apturētas jau pēc elites vīru 1/16 fināla braucieniem, vietu sadalījumu nosakot pēc pēdējo braucienu rezultātiem. No Latvijas elites vīriem visaugstāk ierindojās H. Bab­ris, kurš tika klasificēts 18. vietā. Dāmu elitē V. Pētersonei 23.vieta.

Arī nākamajā dienā, kad notika Eiropas kausu 2.posms, sacensības slikto laikapstākļu dēļ nācās apturēt pirms ceturtdaļfināliem. Šoreiz H. Babris tālu no vadošajiem, bet V. Pētersonei 16.vieta.

Kā jau minēts, šīs nedēļas nogalē turpat Veronā notiks divi Pasaules kausa posmi.

Šobrīd vīriešiem elitē individuālajā rangā no Latvijas braucējiem visaugstāk H. Bab­ris, kuram 11.vieta, bet dāmu elitē V. Pēter­sone saglabājusi piekto vietu.

Pirmajam sezonas Pasaules kausa posmam gatavojas arī Latvijas labākais MTB braucējs Mārtiņš Blūms. Nedēļas nogalē Vācijas pilsētā Albštatē notiks pirmais kausa posms olimpiskajā krosā (XCO). Kā vēsta sacensību programma, sacensības vīru elitē sāksies 9.maijā plkst. 14.35 pēc vietējā laika.