Ziņas

Sports

Startē Cēsu novada florbola čempionāts

Ar pirmajām 12 spēlēm sācies jaunais Cēsu novada čempionāts florbolā. Šogad to rīko florbola klubs “Lekrings”, ko pārstāv Artis Malkavs, Jānis Vilders un Artis Rasmanis, turnīra galvenais tiesnesis – Juris Markovs.

Šogad pretendentu pulks uz čempiona titulu kļuvis lielāks un ģeogrāfiski plašāks. Turnīram pieteikušās 12 komandas, jau zināmajām “SK Fono”, “FYA Shots”, “Lekrings Sr”, “Olympic”, “Lynx”, “Amata”, “Einšteins”, “Maribu” šogad pievienojušās komandas “Farm Dumperi.lv Club”, “Raccoon”, kā arī “Pārgauja” un “Vecpiebalga”.
Turnīra nolikums paredz, ka komandas aizvadīs divu apļu turnīru, noskaidrojot čempionāta spēcīgāko vienību. Pēc tam sekos Superkausa izcīņa, kurā varēs piedalīties visas 12 komandas.

Sacensības notiks Cēsu 2. pamatskolas zālē, katrā sabraukumā katra komanda aizvadīs pa divām spēlēm. Pirmā sabraukuma rezultāti: “Lekrings Sr” – “Maribu” 5:2, “Lynx” – “Vecpiebalga” 1:2, “Olimpic” – “Maribu” 1:2, “Vecpiebalga” -“Lekrings Sr” 3:4, “Lynx” – “SK Fono” 1:2, “FYA Shots” – “Olimpic” 3:1, “SK Fono” -“Raccoon” 6:2, “Pārgauja” – “FYA Shots” 1:3, “Amata” – “Einšteins” 0:5, “Raccoon” – “Farm Dumperi.lv Club” 2:4, “Einšteins” – “Pārgauja” 5:2, “Farm Dumperi.lv Club” -“Amata” 2:5.

Pēc divām spēlēm maksimālo punktu skaitu – sešus – savākušas divas komandas: “Einšteins” un “FYA Shots”. Par punktu atpaliek -“Lekrings Sr” un “SK Fono”, vienā spēlē uzvarot vien pēcspēles soda metienos.
Sacensību galvenais tiesnesis J. Markovs stāsta, ka turnīrs sācies veiksmīgi un rīkotāji paspējuši paveikt visus sagatavošanās darbus: “Laiks līdz turnīram bija nedaudz saspringts, jo daudzas lietas mums kā rīkotājiem notiek pirmo reizi. Jāizstrādā nolikums, kas apmierina komandas, pieņemami spēļu grafiki un daudz citu darbu. Pēdējos punktus pielikām naktī pirms pirmās spēļu dienas, un viss izdevās.”

Šogad spēles ieplānots rīkot sabraukumos, divas reizes mēnesī, atkarībā no zāles un tiesnešu pieejamības. J. Markovs norāda uz šāda spēļu formāta plusiem: “Grafiks salikts, lai komandai spēļu zālē nav jāpavada visa diena, bet lai var izspelēt iespējami īsākā laikā. Komandas var rēķināties, ka zālē paies maksimums četras stundas. Tas komandām ļauj redzēt arī dažas citas spēles, arī skatītāju pieplūdums lielāks. Jāteic, ka biju patīkami pārsteigts par kuplo skatītāju skaitu, kas bija zālē visas dienas garumā. Protams, komandām jābūt gatavām aizvadīt divas spēles, kas prasa nedaudz vairāk spēka.”

Galvenais tiesnesis norāda, ka šogad komandu līmenis ir ļoti līdzvērtīgs un rezultātus prognozēt grūti. Tas piedod turnīram vajadzīgo intrigu, komandas būs motivētākas, jo neviena nav galvas tiesu pārāka.

“Priecē, ka ienākušas arī jaunas komandas no citiem novadiem – Vecpiebalgas, Pārgaujas, Valmieras puses, kas Cēsu komandām ļauj redzēt, kādas tās izskatās uz citu fona. Rīkotāji arī sev izvirzījuši augstas prasības, lai viss noritētu iespējami labākā līmenī, un tas ir jānotur, lai komandas justu, ka ir gaidītas,” teica J. Markovs.
Novembrī (1. un 15.) plānoti divi sabraukumi.