Ziņas

Sabiedrība

Starptautisku angļu valodas eksāmenu varēs kārtot arī Valmierā

Nākamā gada 30.aprīlī Valmieras Valsts ģimnāzijā (VVĢ) notiks IELTS (International English Language Testing System) eksāmens, kuru organizē “Baltic Council for International Education”, kas ir oficiālais IELTS eksāmenu centrs Latvijā, sadarbībā ar Valmieras Valsts ģimnāziju un Valmieras pilsētas pašvaldību.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Maira Andžejevska, pirmo reizi Vidzemes reģiona iedzīvotājiem būs iespēja IELTS eksāmenu kārtot Valmierā, jo centrs VVĢ ir izveidojis šobrīd vienīgo eksaminācijas vietu ārpus Rīgas. Eksāmens noritēs tādā pašā veidā, kā tas notiek Rīgā un citur pasaulē.

IELTS ir starptautiski atzīts eksāmens jau 25 gadus. Tas atbilst augstākajiem starptautiskajiem valodu eksāmenu standartiem, jo to veido trīs eksaminācijas līderi – Britu padome, Kembridžas Universitātes Eksaminācijas departaments un Austrālijas Imigrācijas departaments.

IELTS eksāmena rezultātus atzīst vairāk nekā 9000 organizāciju, daudzu valstu universitātes, tostarp Austrālijas, Jaunzēlandes, Kanādas, ASV, Lielbritānijas, Vācijas un daudzu citu Eiropas valstu izglītības iestādes. IELTS ir izstrādāts, lai novērtētu angļu valodas zināšanu līmeni tiem, kuri vēlas mācīties vai strādāt angliski runājošās valstīs. Visi eksāmena kārtotāji saņem sertifikātu ar atzīmi no viens līdz deviņi. IELTS eksāmenā mutvārdu daļu pieņem starptautiski akreditēti eksaminatori.

“Baltic Council for International Education” ir “Cambridge English”, IELTS, ACCA, kā arī Londonas Universitātes un citu profesionālo un izglītības iestāžu eksaminācijas centrs Latvijā. Sīkāka informācija par IELTS eksāmenu pieejama “Baltic Council for International Education” mājaslapā “www.balticcouncil.org/lv”.

LETA