Ziņas

Sabiedrība

Starptautiska atzinība

Cēsu īstenotā kultūrpolitika 83 kultūras pilsētu konkurencē ieguvusi starptautisku atzinību pasaules pašvaldību apvienības “United Cities and Local Governments” Kultūras padomes konkursā. Izvērtējot Cēsu Kultūras attīstības programmu, konkursa starptautiskā žūrija atzinusi, ka tā ir izcils paraugs tam, kā pārdomāta kultūrpolitika var veicināt tūrisma un uzņēmējdarbības attīstību un iedzīvotāju aktivitāti.

Pašvaldības aģentūras “Cēsu Kultūras un tūrisma centrs” vadītāja vietniece Ilona Asare stāsta, ka pieteikumus izvērtēja īpaša apvienības Kultūras komitejas žūrija piecu cilvēku sastāvā: “Lai gan Cēsis neieguva galveno balvu (to saņēma Timbuktu pilsēta Mali un Vaudreuil – Dorion Kanādā), priecājamies, ka mūsu darbs novērtēts, lai kalpotu kā labais piemērs. Kā labās prakses piemērs esam ierindoti līdzās tādām kultūras lielpilsētām kā Milāna, Barselona, Roma, Lisabona, Malme, un tas ir apliecinājums Cēsu kultūras piedāvājuma kvalitātei pasaules mērogā. Pozitīvs novērtējums palīdz attīstīt nākotnes sadarbības kontaktus gan kultūras, gan radošo industriju jomā.”

Cēsis jau iepriekš ar savu pieteikumu kultūras galvaspilsētas statusam, izvirzot kultūru kā būtisku pilsētas vispārējai attīstībai, ieguva starptautisku uzmanību un personiski tika uzaicinātas iesniegt pieteikumu minētajā konkursā. Tas tika izdarīts pagājušajā gadā, atspoguļojot padarīto 2008.-2014. gadā. I.Asare stāsta, ka no 2015. gada apstiprināta jauna Cēsu Kultūras attīstības programma, kas turpina iesākto: “Šobrīd aktīvi gatavojamies Latvijas simtgades programmas īstenošanai, un pagaidām nav apsvērta iespēja, vai pretendēt uz Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu 2027.gadā, jo Latvijā tad atkal kādai no pilsētām būs šis tituls. Konkurss tiks izsludināts 2021.gadā, tāpēc lēmuma pieņemšanai vēl ir laiks.”