
Cilvēku pieplūdums atjaunotajā Cēsu stadionā skaidri parāda, ka šī sporta būve pilsētai bija ļoti nepieciešama. Novada pašvaldības sporta koordinatore Rasa Siliņa informē, ka kopš stadiona atvēršanas veikta provizoriska apmeklētāju uzskaite un skaitļi priecē: “Protams, nevaram uzskaitīt unikālos apmeklētājus, regulārie apmeklētāji tiek uzskaitīti vai katru dienu, dažs, iespējams, pat vairākas reizes dienā, bet tas parāda stadiona noslodzi kopumā. Pirmajos sešos mēnešos no jūnija līdz novembrim stadionā iegriezušies gandrīz 53 000 apmeklētāju. Visvairāk to bijis septembrī, gandrīz 12 000, kas saistīts ar mācību gada sākšanos, jo skolas tur vadīja sporta stundas, atsākās treniņi sporta skolas grupās. Otrs apmeklētākais mēnesis bija jūlijs, kad stadionā iegriezās apmēram 11 tūkstoši, bet novembrī vairs tikai virs trim tūkstošiem.”
Uzskaitīts arī, kuros sektoros apmeklētāju visvairāk, un pirmajā vietā bijis futbola laukums, seko bērnu laukums, tad – trenažieru laukums. Protams, nevar salīdzināt noslodzi futbola laukumā un tenisa kortā, kur vienlaikus var spēlēt maksimums četri, pārsvarā spēlē divatā, bet uz futbola laukuma līdztekus var trenēties vairākas grupas.
R. Siliņa stāsta, ka tiek vērota apmeklētāju plūsma, kam piemēro arī stadiona darba laiku: “Nav pareizi, ja apgaismojums deg, cilvēki dežūrē, bet apmeklētāju nav. Statistika rāda, ka decembrī darbadienā tur iegriežas vien kādi 20 cilvēki. Tas saistīts arī ar to, ka skolas uz sporta stundām nenāk. Arī ģērbtuvju, dušu, labierīcību trūkums neļauj rīkot šajā laikā treniņus sporta skolas grupām. Pēc tribīņu uzcelšanas situācija mainīsies, tad atkal pārskatīsim darbalaiku,” norāda R. Siliņa.
Jāņem arī vērā, ka ziemā cilvēki vairāk izmanto Cēsu Olimpiskā centra slēpošanas trasi, mazāk stadionu, tāpēc lielāka uzmanība pievērsta pirmajai. Ņemot vērā secinājumus, no janvāra stadiona darbalaiks būs mainīts un darbadienās rīta pusē stadions būs slēgts. Taču ir Cēsu Valsts ģimnāzijas stadions, kas atvērts visu diennakti, tur plānots tīrīt skrejceļu, lai var skriet.
“Viss ir izpētes režīmā, lai atrastu visām pusēm optimālu darbalaiku lielajā stadionā. Ja pēkšņi mainās laika apstākļi, sniegs nokūst, aktivitātes atgriezīsies stadionā, tad darbalaiks atkal tiks pārskatīts,” norāda R. Siliņa.