Ziņas

Sabiedrība

Stadions joprojām slēgts

Cerības un realitāte. Lai arī no skata Priekuļu vidusskolas laukums aicināt aicina sportotājus, darboties tajā joprojām ir liegts.Foto: Jānis Gabrāns

Priekuļu vidusskolas stadiona pārbūvei, ko uzsāka 2020.gada nogalē, atbilstoši līgumam bija jānoslēdzas 2021. gada beigās, bet sportotājus tā segums vēl nav  sagaidījis.

Sporta laukumu joprojām “rotā” norobežojošā lente, izvietoti uzraksti, ka stadions slēgts. Problēma tajā, ka būvniecības laikā tika pieļautas kļūmes, rezultātā nefunkcionē lietus ūdens novadīšanas sistēma. Ilgu laiku pašvaldībai notika sarunas ar darbu pasūtītājam, ar būvniekiem, sarakstes, diskusijas par konstatēto defektu novēršanu, beidzot pusēm izdevies vienoties par kompromisu. Ir parakstīta vienošanās, un Priekuļu apvienības pārvaldes vadītāja Evita Šīrante saka: “Ļoti ceru, ka līdz septembrim sporta laukumu atvērs sportotājiem.”

Stadiona pārbūve sākās vēl Priekuļu novada laikā, kad paš­valdības konkursā par stadiona un autostāvvietas rekonstrukciju uzvarēja uzņēmums “Buildimpeks”. Atbilstoši datiem Iepirkuma uzraudzības biroja mājaslapā kopējā līgumcena bija 748 095,23 eiro bez PVN. Darbi ritēja raiti, tiesa, neliela aizķeršanās radās ar futbola laukuma izbūves pabeigšanu, jo konstatēja, ka laukuma virskārtai paredzētajā melnzemē ir pārāk lieli akmeņi. Veica pārbaudes, lai konstatētu atbilstību prasībām, tas tika atrisināts, process turpinājās, likās, darbus pabeigs termiņā.

Taču tad, “pateicoties” dabas kaprīzei, konstatēta vēl kāda problēma. Kā saka E. Šīrante, nav ļaunuma bez labuma: “2021.augustā, kad darbi gandrīz bija pabeigti, bet objekts nebija nodots ekspluatācijā, uznāca pamatīgs lietus,  konstatējām, ka ūdens no laukuma nepazūd. Sapratām, ka kaut kas īsti pareizi nav, uz to tika norādīts būvniekiem, kuri savu vainu neatzina, sakot, ka viss izdarīts atbilstoši projektam, lai vainu meklē citur.

Ņēmām talkā tehnoloģijas, izlases kārtā atrakām drenāžas vietas, ielaidām sistēmā videokameru, lai izpētītu drenāžu, un konstatējām, ka drenāža būvniecības laikā ir saspiesta un nefunkcionē. Pēc šo pierādījumu sniegšanas būvniekiem nebija, ko iebilst, tomēr ilgu laiku notika strīdi par vienošanās tekstu, kurā atrunāta defekta novēršana. Gāja smagi, beidzot pie kompromisa izdevās nonākt, un defekta novēršana būvniekam jāveic par saviem līdzekļiem.”

Pēc E. Šīrantes teiktā, darbiem jāsākas tuvākajā laikā, lai tos pabeigtu līdz jaunajam mācību gadam. Tiesa, “hop” varēs teikt, kad viss tiešām tiks izdarīts, kā nepieciešams, un drenāža funk- ci­o­nēs atbalstoši prasībām. Jau­tāta, kas notiek situācijā, ja solītais tomēr netiek izpildīts, vai paš­valdība var piemērot uzņēmumam kādas sankcijas, pārvaldes vadītāja skaidro, ka tas gan nebūs iespējams: “Uzņēmumam sākts tiesiskās aizsardzības process, tāpēc līgumsods nav iespējams. At­liek paļauties uz godaprātu.”