Ziņas

Sports

Stadiona smiltis iemēģinātas

Kurš kuru? Latvijas čempionātā pludmales volejbolā Cēsu posmā finālā valdīja spraiga bezkompromisa cīņa, kurā pārāki izrādījās reitinga līderi Toms Šmēdiņš/ Haralds Regža. Foto: Indars Krieviņš

Cēsu stadiona pludmales volejbola laukumos aizvadīts Latvijas čempionāta piektais posms. Šis bija īpašs notikums, jo Cēsīs Latvijas čempionāta posms notika pirmo reizi. Līdzjutējiem gan neizdevās ieraudzīt divus spēcīgākos Latvijas pludmales volejbola duetus – Aleksandru Samoilovu/ Jāni Šmēdiņu un Mārtiņu Pļaviņu/ Edgaru Toču, kuri Nīderlandē uzsākuši dalību Eiropas čempionātā. Toties varēja just līdzi citiem labākajiem Latvijas pludmales volejbolistiem, viņu vidū arī cēsniekiem.
Turnīrs sākās ar kvalifikācijas spēlēm, kurās bija pieteikušies arī Valters Šķēle/ Jānis Rukmanis, taču pirmajā kārtā piedzīvots zaudējums un cerības uz pamatturnīru bija zudušas.

Ranga līderi Toms Šmēdiņš/ Haralds Regža turnīru sāka ar uzvaru, pirmajā spēlē ar 2:0 (21:16; 21:13) pārspējot Aleksandru Nasonovu / Robertu Kļaviņu. Pēc spēles H. Regža “Druvai” atzina, ka vienmēr ir labi turnīru sākt ar uzvaru: “Laba pirmā spēle palīdz iespēlēties, dod pārliecību un ļauj veiksmīgāk turpināt turnīru. Šobrīd esam reitinga līderi, ejam uz to, lai arī šajā posmā uzvarētu.”

Viņš atzina, ka pirmais iespaids par Cēsu laukumiem labs, ir ļoti labas smiltis, patīkama noskaņa, jo jau pirmajās spēlēs netrūkst skatītāju: “Cēsīs tomēr pludmales volejbola tradīcijas jau ir senas, esmu spēlējis Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas laukumos, te jau ir jauna kvalitāte.”

Savā apakšgrupā Toms Šmēdiņš/ Haralds Regža ieņēma pirmo vietu, uzreiz iekļūstot ceturtdaļfinālā. B grupā spēlēja cēsnieki Sandris Kalniņš/ Kārlis Rutmanis. Pirmajā spēlē viņi piedzīvoja zaudējumu 0:2 (17:21; 14:21) pret Danielu Nātriņu/ Ģirtu Glāzeru, bet otrajā grupas spēlē ar 2:0 (21:18; 21:19) pārspēja kvalifikācijas turnīru pārvarējušos Aivaru Svikli/ Aleksandru Avdejevu. Tas cēsniekiem savā grupā ļāva ieņemt trešo vietu.

Trešā vieta savā grupā arī cēsniekam Kasparam Salmiņam, kurš spēlē kopā Raimondu Vilmani. Kaspars, kura ikdiena rit Rīgā, atzina, ka beidzot izdevies atbraukt un iemēģināt Cēsu jaunos pludmales volejbola laukumus, kuri esot tiešām labā līmenī. Viņi startēs visos Latvijas čempionāta posmos un pirms Cēsu posma reitingā ieņēma piekto vietu. Grupas pirmajā spēlē ar 2:0 (21:16; 21:14) pārspēja Ardi Bedrīti/ Tomu Berganu- Berģi, bet otrajā spēlē ar 0:2 (15:21; 12:21) zaudēja Arnim Reliņam/ Matīsam Gabdulļinam un grupā ieņēma trešo vietu.

Par iekļūšanu ceturtdaļfinālā laukumā tikās S. Kalniņš/ K.Rutmanis un K. Salmiņš/ R.Vilmanis, un šajā cīņā ar 2:0 (21:16; 21:14) uzvarēja otrie, iekļūstot nākamajā kārtā. Tur gan viņiem pretī stājās reitinga līderi T. Šmēdiņš / H. Regža, kuri arī svinēja pārliecinošu uzvaru 2:0 (21:11; 21:9).

Reitinga līderi apliecināja, ka ir labākie, jo pusfinālā ar 2:0 (21:12; 21:19) pārspēja A.Nasonovu / R. Kļaviņu, kurus bija pieveikuši jau grupu turnīrā. Finālā tikās abi reitinga labākie pāri, un T. Šmēdiņam/ H. Regžam pretī stājās Mihails Samoilovs/ Kristaps Šmits. Fināls bija fināla cienīgs. Daudzajiem līdzjutējiem nenācās vilties, jo uzvarētāja noskaidrošanai bija jāizspēlē visi trīs seti un visos cīņa gāja punkts punktā. Pirmo setu ar 28:26 uzvarēja Šmēdiņš/ Regža, otro ar 21:19 uzvarēja Samoilovs/ Šmits, bet izšķirošajā ar 15:13 pārāki bija reitinga līderi.

Spēlē par trešo vietu Atvars Vilde un Toms Benjavs ar 2:0 (21:16, 21:16) uzveica A.Na­sonovu / R. Kļaviņu.