Ziņas

Sabiedrība

Stacijas laukuma projekts aktualizēts

Foto vēsturei. Šādi Stacijas laukums Cēsīs izskatījās 3.novembrī un šobrīd atklāts ir jautājums, vai pēc gada te pavērsies cita aina.Foto: Marta Martinsone - Kaša

Cēsu novada pašvaldība noslēgusi līgumu ar uzņēmumu “Marten projekti” par izmaiņu veikšanu būvprojektā “Stacijas laukuma un tam piegulošo ielu posmu rekonstrukcija Cēsīs”. Līguma summa 15 246 eiro ar PVN, darbu izpildes termiņš 15.decembris.

Stacijas laukuma rekonstrukcija tika iecerēta jau 2016.gada vasarā, taču finansiālā situācija liedza to īstenot, tā šis projekts palika atvilktnēs. Tagad tas celts gaismā un ir cerība, ka varētu tikt realizēts.

Pašvaldības Īpašumu apsaimniekošanas pārvaldes vadītājs Vladimirs Kalandārovs stāsta, ka pagājis laiks, tāpēc jāveic projekta aktualizācija, ja projekts atbildīs Eiropas struktūrfondu finansējuma nostādnēm, nākamajā gadā tas varētu tikt īstenots. Stacijas laukuma rekonstrukciju plānots veikt kopā ar Raiņa ielas pārbūvi līdz pat iebrauktuvei uz tirdzniecības centru “Globuss”.
“Projekts nav jāstrādā no jauna, pamats paliek nemainīgs,” stāsta V. Kalandārovs. “Jaunajā piedāvājumā, iespējams, pamainīsies gājēju kustības virzieni, veloceliņi, bruģējums, vēl citas nianses. Ņēmām vērā pasažieru pārvadātāja “CATA” ierosinājumus par autobusu novietošanas, pasažieru iekāpšanas un izkāpšanas vietām, kuru skaits tiek samazināts. Protams, pašos pamatos ideja ir nemainīga, šī būs vieta, kur pienāks un aties satiksmes autobusi. Projektētājiem darba uzdevums dots, tuvākajā laikā pašvaldībā redzēsim pirmos piedāvājumus.”

Pašvaldībā jau kādu laiku darbojas prakse, ka projektētājs sagatavo vismaz divus variantus, tad atbildīgās personas vērtē, kas der, kas vēl jāpiestrādā, jāpamaina. V. Kalandārovs atklāj, ka tas noved pie vēlamā rezultāta, šādi ļoti daudz diskutēts par iecerēto rotācijas apli pie “Nestes”, projektētājs piedalījies vairākās komisijas sēdēs, līdz beidzot nolemts, ka piedāvājums ir tāds, kā pašvaldība vēlētos redzēt šo vietu. Arī šo rotācijas apli varētu izbūvēt nākamgad, ja būs pieejama Eiropas nauda.
Lai arī 15.decembris nav tālu, pašvaldībā norāda, ka laika pietiekami, jo projekts tikai jāaktualizē, pamainot dažas lietas, jo, gadiem ejot, pašvaldībā mainījies redzējums par šo vietu, mainījušās prasības.

Atgādināsim, ka 2016.gadā cēsnieku lielu satraukumu izraisīja iecere rekonstrukcijas laikā nozāģēt visus stacijas laukuma augošos kokus. Zinot, cik koku jautājums vienmēr jūtīgs, pašvaldība vēlējās uzzināt iedzīvotāju domas. Atsaucība bija necerēti liela, tika saņemtas vairāk nekā 200 iedzīvotāju anketas, lielākā daļa uzsvēra nepieciešamību pilnveidot pašu projektu, kardināli neiebilstot pret dažu koku izzāģēšanu. Ņemot vērā cēsnieku viedokli, novada domes deputāti vienojās par nepieciešamību projektu pilnveidot. Drīzumā redzēsim, kāds būs jaunais piedāvājums, kādu pašvaldība grib redzēt Stacijas laukumu.

Viens komentārs

ināra

Lai veicas!
Šis darbs ir ļoti nepieciešams. Esmu par sakārtotu vidi.

Komentāri ir slēgti.