Ziņas

Sabiedrība

Stabila ziema vairs nav gaidāma

Lai arī vēl kāda atsevišķa diena ar salu ir iespējama, tomēr stabila ziema vairs netiek prognozēta, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Marta pirmajās dienās laika apstākļi būtiski neatšķirsies no tiem, kādi tie būs šajā nedēļā – arī nākamās nedēļas sākumā gaisa temperatūra dienās būs virs 0 grādiem. Vienīgi uz nedēļas otro pusi var kļūt par kādu grādu vēsāks.

Saskaņā ar ilggadējiem klimatiskajiem datiem februāris Latvijā ir sniegiem bagātākais un aukstākais mēnesis. Tomēr, ņemot vērā, ka šī gada februāris nav bijis ziemai raksturīgs mēnesis, ir maza iespējamība, ka martā varētu iestāties stabils sals un uzsnigt kārtīga sniega sega. Kāds cīruļputenis ar bagātīgu sniega segu varētu atsevišķās dienās būt, tomēr tas nebūs ilgstoši, prognozē sinoptiķi.

Jāņem vērā, ka martā arī vidējā gaisa temperatūra parasti ir krietni augstāka nekā februārī, kas tiek uzskatīts par pēdējo ziemas mēnesi. Turklāt atsevišķās novērojumu stacijās jau ir fiksēta meteoroloģiskā pavasara iestāšanās, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra stabili pieturas virs 0 grādu atzīmes.

LETA