Ziņas

Sports

Sprīža tiesu no bronzas godalgām

Eiropā – ceturtais. Latvijas vadošais kalnu riteņbraucējs, cēsnieks Mārtiņš Blūms izcīnīja ceturto vietu Eiropas čempionātā kalnu riteņbraukšanas (MTB) Olimpiskā krosa (XCO) disciplīnā.Foto: no albuma

Latvijas kalnu riteņbraukšanas līderis, cēsnieks Mārtiņš Blūms izcīnījis augsto ceturto vietu Eiropas čempionātā kalnu riteņbraukšanas (MTB) Olimpiskā krosa (XCO) disciplīnā.

Šis ir visu laiku augstākais rezultāts Latvijas MTB sportistu vidū Eiropas vai Pasaules čempionātos elites grupā. No bronzas god­algas M. Blūmu šķīra vien nepilna sekunde, var teikt, sprīža tiesa, bet no uzvarētāja – tikai četras sekundes.

Mārtiņš šīm sacensībām gatavojās nopietni, jo pērn viņam veselības dēļ nācās izlaist gan Eiropas, gan Pasaules čempionātu. Pēdējā spēku pārbaude bija pirms nedēļas, kad Mārtiņš startēja UCI C1 kategorijas XCO krosa sacensībās Austrijā, kur elites vīru grupā 59 dalībnieku konkurencē izcīnīja augsto piekto vietu. Tas apliecināja, ka sportists ir labi sagatavojies Eiropas čempionātam, kas notika Serbijā. Vīru elites grupā startēja 70 sportisti, arī vairāki Tokijas Olimpisko spēļu dalībnieki. Ņemot vērā, ka Mārtiņš pērn Eiropas čempionātā nepiedalījās, viņam nācās startēt no sestās starta rindas, kas vienmēr ir zināms izaicinājums, jo XCO trases nav tik parocīgas apdzīšanai, paiet ilgs laiks, līdz izdodas pietuvoties vadošajiem braucējiem. Trase Serbijā gan šajā ziņā bija labāka, jo bija pietiekami plata, kas ļāva veikt apdzīšanu, un M. Blūms šo iespēju prasmīgi izmantoja. Tiesa, pašā sākumā daudzi braucēji iekļuva masveida kritienā, arī Mārtiņš, un visu atkal nācās sākt gandrīz no beigām. Taču, apzinoties savu varēšanu, sportists apli pēc apļa, kopumā bija jāveic astoņi, tuvojās līderiem. Veiksmīgi tika realizēts taktiskais plāns, kurā galvenais bija pārāk daudz nezaudēt paša spēku un izmantot konkurentu piedāvāto tempu, kad tas bija nepieciešams.

Medaļu sadalījums izšķīrās aizraujošā cīņā pēdējā aplī, un šajā cīņā iesaistījās arī cēsnieks, lai arī viņam bija pārliecinoši zemākais starta numurus starp pārējiem līderu grupas braucējiem. Dra­matiskā cīņā par trešo vietu M. Blūmam tomēr nācās atzīt Tokijas Olimpisko spēļu dalībnieka, šveicieša Filipa Kolombo pārākumu. Var tikai prognozēt, kā attīstītos situācijas trasē, ja M. Blūms būtu startējis no pirmajām rindām.

Var atzīmēt, ka pirms četriem gadiem viņš izcīnīja ceturto vietu Eiropas čempionātā U23 vecuma grupā. Latvijas riteņbraukšanas federācija norāda, ka sasniegtais rezultāts varētu ļaut M. Blūmam pretendēt uz vietu Latvijas Olimpiskās vienības sastāvos.

Pats braucējs sociālajā tīklā “Facebook” ierakstīja: “Grūti noticēt tam, kas notika, bet es izcīnīju 4.vietu Eiropas čempionāta MTB XCO. Startā bija dažas nepatikšanas, bet jau pēc pus sacensībām nonācu vadošajā grupā.”

Ceturtā vieta ir labs panākums, gatavojoties Pasaules čempionātam, kas augusta pēdējā nedēļā norisināsies Itālijā.