Ziņas

Izklaide

Spožākie čellisti pulcējas Cēsīs

Foto: no albuma

Cēsīs rīt, 11. septembrī, sāksies čella svētki – zem festivāla Čello Cēsis zīmes trīs dienās izskanēs četri lieliski koncerti ar spožāko pašmāju un Eiropas čellmākslas meistaru piedalīšanos. Svētkus vēl īpašākus padara jūnijā koncertzālē “Cēsis” interesentu acu priekšā tapušā jaunā čella atgriešanās.

Vidzemes koncertzāles “Cēsis” mārketinga un komunikācijas vadītāja Egija Saļņikova pastāstīja, ka Čello Cēsis rudens sesijas atklāšanas koncertā 11. septembrī koncertzālē “Cēsis” būs spoža čellistu parāde, Sinfonietta Rīga un koši muzikāli piedzīvojumi ar publikas iemīļoto Antonio Vivaldi, daudziem nezināmo Aulisu Sallinenu un Pētera Vaska skaisto Otro čellkoncertu. Līdzās Latvijas spožākajiem čellistiem – Lielās mūzikas balvas laureātam Ērikam Kiršfeldam, Šveicē dzīvojošajai Latvijas jaunajai cerībai Guntai Ābelei un talantīgajam Sinfonietta Rīga čellistam Kārlim Klotiņam – uzstāsies arī Eiropā atzītais somu čellists Marko Ilonens.

Sestdien, 12. septembrī, klausītājus priecēs divi koncerti. Jaunajā Cēsu pilī būs īpašs un personisks Guntas Ābeles solokoncerts. Savukārt to, ka čells labi saskan ar ērģelēm, sestdienas vakara koncertā Cēsu Sv. Jāņa baznīcā rādīs Ērika Kiršfelda un Kristīnes Adamaites duets.

Festivāla vainagojumā svētdienas vakarā – stilīgā apvienība DaGamba, kas raugās uz čella spēli ar mūsdienīgu populāru skatienu. Grupas saka – tas ir roks, pops, klasika un pasaules mūzika no Bēthovena līdz Led Zeppelin. Septembrī nāks klajā viņu albums Recycled un Cēsu koncerts būs viens no tā prezentācijas turnejas lielajiem notikumiem.

Festivāla laikā koncertzāles “Cēsis” izstāžu zālē ikvienam būs iespēja apskatīt čellu, kas unikāla projekta ietvaros šovasar tika izgatavots Cēsīs. Vācu meistari no kompānijas König&Betcher Geigenbau jauno čellu uzbūvēja vienas nedēļas laikā un vēl nenolakots tas tika ieskandināts Čello Cēsis atklāšanas koncertā 14. jūnijā. Cēsīs tapušais čells veidots kā slavenā 17. un 18. gadsimta itāļu meistara Domeniko Montaņana (Domenico Montagnana) čella kopija. Tagad čells ir nolakots un tā skanējumu atzinīgi novērtējuši vairāki Eiropas vadošie čellisti.