Ziņas

Sports

“Sportlat Vaidavas triatlons”

Sestdien, 1. jūlijā plkst. 11.00, Kocēnu novada Vaidavā starts tiks dots Latvijas čempionātam triatlonā “Sportlat Vaidavas triatlons”. Pirmo reizi Latvijas vēsturē, sadarbojoties ar biedrību “Ironman.lv”, triatlona sacensības tiks organizētas kā vidējās (Half Ironman) distances sacensības – peldēšana (1,9 km), riteņbraukšana (90 km) un skriešana (21.km), informē Kocēnu novada domes Attīstības nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Krista Gromova.

Pēc viņas teiktā, veloposma laikā tiks šķērsota Rīga-Valmiera A3 šoseja, izbraucot no Vaidavas ceļa (labais pagrieziens), nogriežoties uz Rubeni. Sacensību dalībnieki tālāk virzīsies pa autoceļu Valmiera-Limbaži virzienā uz Dauguļiem, veiks trīs apļus un atgriezīsies pie Vaidavas ezera.

Vidējā (Half Ironman) distancē būs arī stafešu cīņa. Katru stafetes komandu veido trīs dalībnieki (neatkarīgi no dzimuma un vecuma). Katram dalībniekam ir jāaizpilda savs stafetes etaps: peldēšana 1,9 km, riteņbraukšana 90 km, skriešana 21 km.

Tiem, kas ir tikai ceļā uz vidējās distances veikšanu, pieejamas būs arī citas distances, atkarībā no vecuma grupas un sagatavotības pakāpes – (peldēšana 0,1 km + riteņbraukšana 5 km + skriešana 1 km); (0,25 + 11 + 2); (0,5 + 22 + 4). Arī bērniem būs iespēja izmēģināt spēkus simboliskā triatlona distancē.

Organizatori lūdz sacensību dalībniekus reģistrēties laicīgi, to būs iespējams veikt arī klātienē sacensību dienā no plkst. 10.00.

Tāpat organizatori informē, ka saistībā ar sacensībām ir plānoti satiksmes ierobežojumi. Sacensību dienā laika posmā no plkst. 11.00 līdz plkst. 16.00. satiksme tiks slēgta uz Vaidavas apvedceļa un no Vaidavas muižas līdz Gaujas ielai. Tiks slēgta arī Parka iela no Nākotnes ielas virzienā uz Vaidavas ezera pludmali. Savukārt Gaujas ielā un Ezera ielā tiks ierobežota satiksme, atstājot braukšanai vienu joslu. Sabiedriskā transporta satiksme netiks traucēta.

Sacensības organizē biedrības „Sporta klubs SportLat” komanda, sadarbojoties ar Kocēnu novada pašvaldību, Latvijas Triatlona federāciju un biedrību “Ironman.lv”.

Sacensību kartes, nolikums un reģistrācija – www.sportlat.lv