Ziņas

Sabiedrība

Sportiski bagāta nedēļas nogale

Aiziet! Vecpilsētas ielās distancē dodas “Cēsu Ecotrail” dalībnieki, lai veiktu savus izvēlētos kilometrus.Foto: Jānis Gabrāns

Brīvdienas Cēsīs aizritēja uz izteikti sportiska viļņa. Katru dienu notika pa diviem sporta pasākumiem.

Sestdien Cēsīs notika jau sep­tītais skrējiens “Cēsu Eco­trail”, svētdien ar posmu no Cē­sīm līdz Valmierai startēja “Latvijas valsts mežu” Kalnu divriteņu maratona sezona, bet abas dienas Cēsu Olimpiskā centra biatlona – slēpošanas kompleksā notika Latvijas čempionāta rollerslēpošanā 1.posma sacensības.

Skrējienā “Cēsis Ecotrail” uz starta dažādu vecumu grupās stājās aptuveni 500 dalībnieku, lai veiktu kādu no organizatoru sarūpētajām distancēm: 85+ km, 50+ km, 30+km, 13+ km, 3+km, bet vismazākie skrējēji sacentās bērnu distancē 650 m garumā.

Laika apstākļi skrējējiem bija ļoti labvēlīgi, iepriekšējo dienu lietus gan distanci vietumis bija padarījis dubļainu, bet skrējiena dalībniekiem tas sagādāja tikai pozitīvas papildu emocijas. Jo grūtāka bijusi distance, jo lielāks gandarījums, ka izdevies tikt ar to galā. Un, lai cik smagi bijis distancē, kad iezagušās domas, ka nekad vairāk neko tādu, jau neilgi pēc finiša domas bijušas jau pie nākamā skrējiena.

Līdzīgas sajūtas arī skrējiena galvenajam rīkotājam Vilmāram Zemem. Satikts nākamajā dienā pēc skrējiena, viņš atzina, ka sacensību dienā radušās domas, ka šis bijis pēdējais pasākums, tiesa, to pašu viņš esot teicis arī pēc iepriekšējo gadu skrējieniem.

“Droši vien, ka paies dažas dienas, viss būs sakārtots un domas mainīsies,” atzīst V. Zeme, piebilstot: “Jau tagad var teikt, ka pasākums izdevās. Par visu bijām padomājuši, nekādu negaidītu pārsteigumu nebija. Paldies visiem iesaistītajiem brīvprātīgajiem, īpaši “Noskrien Cēsis” komandai, kura daudz palīdzēja, lai šie skriešanas svētki izdotos.”

Visu piektdienu un sestdienu Cēsu Rožu laukumā valdīja rosība. Piektdien skrējiena rīkotāji iekārtoja sacensību vietu, jo garākās, 85+ km, distances veicēji uz starta stājās jau sestdienas rīta agrumā. Šo pārbaudījumu izvēlējās veikt 47 skrējēji. Šogad distance atkal veda pa Cēsu, Priekuļu un Amatas novadiem, skrējējiem nācās šķērsot arī Amatas upi pie tās ietekas Gaujā.

Pirmais finiša līniju pēc septiņām stundām 47 minūtēm un 30 sekundēm šķērsoja siguldietis Sergejs Ļeta, kurš pārstāv komandu “Patria Sportland”. Savu tuvāko sekotāju viņš apsteidza par aptuveni 40 minūtēm. Pēc finiša uzvarētājs nebūt neizskatījās, kā veicis 85 kilometrus, jo uzreiz bija gatavs sarunai. Viņš atzina, ka šogad šī ir pirmā tik gara distance un patiesībā pirmais skrējiens, kurā finišēts: “Skrēju Daibē, tur distance bija īsāka, taču tur līdz finišam netiku, jo kājā sākās krampji un nācās izstāties. Šoreiz nekas tāds nebija, finišu sasniedzu bez problēmām. Dis­tance marķēta labi, trase nedaudz zināma no pagājušā gada, kaut šoreiz nebija foršā Raunas upes posma. Taču visi kalni – Ozol­kalns, Vāļu kalns, Žagarkalns – bija, un tad jau zināju, kas sagaida. Sākotnējais uzstādījums bija tikt līdz finišam, par uzvaru nebūt nedomāju, bet kaut kā sanāca. Psiholoģiski noskaņoties nav grūti, bet interesanti, ka dažkārt kājas netiek līdzi prātam.”

Uzvarētājs stāsta, ka viņam ticis labs numurs 27, jo tikko, 27.jūlijā, palikuši 35 gadi, un šī uzvara kā laba dāvana dzimšanas dienā. Sergejs atzīst, ka šis gads ir citādāks, nav sanācis pilnvērtīgi sagatavoties: “Šogad nedaudz pietrūka iespēju izjust sacensību garšu, kas ir ļoti nepieciešams. Sacensības vajadzīgas, jo tās parāda, kādā līmenī esi patiesībā. Treniņā var rasties sajūta, ka esi labā formā, bet reālos mačos var atklāties, ka konkurenti tālu priekšā. Atzīšos, necerēju, ka tik pārliecinoši uzvarēšu, jo parasti šajā skrējienā ir ļoti labi skrējēji. Iespējams, šis gads ieviesis savas korekcijas, sacensību kalendārs pārbīdījies, un katrs skrējējs gatavojas savām sacensībām.”

Jau nākamajā dienā skrējējus nomainīja velobraucēji, jo beidzot sezonu sāka “Latvijas valsts mežu” Kalnu divriteņu maratons. Jau ierasts, ka šī seriāla pirmais posms, kas tradicionāli ir Cēsis – Valmiera, notiek aprīļa beigās vai maija sākumā, bet šoreiz notika tikai augusta sākumā. Kopumā startēja nepilns tūkstotis braucēju.

Sporta distancē 215 sportistu konkurencē pārliecinošu uzvaru svinēja cēsnieks Mārtiņš Blūms, kurš ir vienīgais mūsu valsts profesionālais MTB braucējs. Nīderlandes komandas “CST PostNL Bafang” riteņbraucējs tuvāko sekotāju Andžu Flaksi apsteidza par minūti un 45 sekundēm. Tikai finiša kāpumā izšķīrās trešās vietas liktenis, kur savā starpā cīkstējās divi cēsnieki – Kaspars Serģis (“Patria – Bottecchia” un Rodžers Petaks (ZZK). Nedaudz ātrāks izrādījās R. Petaks, kuram 3.vieta absolūtajā vērtējumā. K. Serģis ceturtais, bet labāko desmitā arī Mārtiņš Daļeckis (“Dako Ziemeļvidzeme”), kurš finišēja sestais, un Arnis Pētersons (“DTG-MySport”), kurš noslēdza labāko desmitnieku.