Ziņas

Sports

Sportiskas noskaņas un arī atpūta

Sporto ar jaudu. Amatas novada Drabešu pagasta Līvu sporta svētkos nopietni vīri sacentās spēka vingrinājumos.Foto: Indars Krieviņš

Amatas novada Līvos sestdien visas dienas garumā norisinājās Sporta un atpūtas svētki. Spītējot mainīgajiem laikapstākļiem, netrūka ne to, kas atbraukuši sportot, ne to, kas atpūsties. Svētku organizēšanas inici­ators ir Amatas novada pašvaldības sporta koordinators Ēriks Bauers. Pats dzīvojis Līvos un bērnībā apmeklējis Gundegas Skudriņas rīkotos svētkus, sapratis, ka idejai jāatdzimst. Un nu ceturto gadu pēc kārtas Līvos norisinās sportiski svētki visai ģimenei. “Ja pirmie Sporta svētki tika rīkoti šaurā lokā, tad tagad pie mums brauc sportot gribētāji arī no tālākām pilsētām. Pagājušajā gadā svētkus apmeklēja aptuveni 600 cilvēku. Šķiet, šogad šis skaitlis varētu būt līdzīgs, jo cilvēkiem jāizvēlas, uz kurieni braukt – arī citos apkārtējos novados šajās brīvdienās ir dažādi pasākumi. Mums ir daudz ieceru, kā šos svētkus padarīt vēl saistošākus un interesantākus nākamajos gados, tādēļ esam apņēmības pilni, un šie pavisam noteikti nav pēdējie Sporta un atpūtas svētki Līvos,” stāsta Ēriks Bauers.

Ja sākotnēji svētkos vairāk bija tradicionālie sporta veidi – florbols, volejbols un dažādas individuālās disciplīnas-, tagad vairāk tiek domāts arī par ģimeņu aktivitātēm. “Šis pamazām sāk kļūt par tādu kā mazo festivālu. Katru gadu sacensībām piesakās arvien vairāk komandu. Tāpat uz svētkiem brauc arī ģimenes, kuras vēlas kopīgi pavadīt laiku svaigā gaisā, sportiskās noskaņās,” saka Ēriks. Svētkos šogad bija iespējams parādīt spējas ielu florbolā, atlētiskās vingrošanas sacensībās, pludmales volejbolā, militārajās komandu sporta spēlēs un pat dambretes turnīrā. Tāpat bija padomāts arī par mazākajiem svētku apmeklētājiem, kuri bez maksas varēja doties izjādēs ponija mugurā, izbaudīt piepūšamo atrakciju priekus. Savukārt Līvu bibliotēkā varēja apskatīt Māras Prindules latviešu rakstu cimdu izstādi.

Par to, ka ikgadējie Sporta un atpūtas svētki Līvos katru gadu aug plašumā, ir pārliecināta arī Amatas novada tūrisma attīstības un sabiedrisko attiecību speci­āliste Indra Paseka: “Līvi ir tāda kā maza, atsevišķa pasaulīte. Šeit vietējie ir ļoti draudzīgi, un Līvus kā dzīvesvietu arvien vairāk izvēlas jaunās ģimenes. Cilvēki ir ļoti aktīvi un labprāt iesaistās dažādos darbos – paši pēc savas iniciatīvas iekopj teritoriju, lai te šādi svētki varētu notikt. Viņi noteikti ir pelnījuši, ka Līvos norisinās dažādas aktivitātes, turklāt svētki šai ciemā ar katru gadu ir arvien apmeklētāki. Tas priecē!”

Un priecājas arī paši vietējie, kuri zina, ka katru gadu augustā gaidāms pasākums. “Mēs ar ģimeni šeit dzīvojam otro gadu. No Siguldas uz Līviem pārcēlāmies īsi pirms pagājušā gada Sporta svētkiem. Atceros, ka biju pārsteigta par to, ka te kas tāds notiek. Mēs gan nepiedalāmies nevienā no disciplīnām, bet apsveram to darīt nākamajā gadā, kad bērni būs mazliet lielāki. Man patīk, ka te viss ir ļoti kompakti – nav nekur tālu jāiet. Jauki, ka padomā ne tikai par pieaugušajiem, bet arī pašiem mazākajiem. Paldies organizatoriem, šis ir izdevies pasākums,” teic Līvu ciema iedzīvotāja Anna Kukaine.