Ziņas

Sabiedrība

Sportiskās aktivitātes lēnām atsākas

Grib trenēties. Līdz ar ierobežojumu atvieglojumiem arī Cēsu stadionā sāk atgriezties dzīvība, un turpmāk tur varēs notikt arī organizēti treniņi, ievērojot noteiktās prasības.Foto: Jānis Gabrāns

Valdības lēmums, paredzot virkni ierobežojumus mīkstinošu pasākumu, devis iespēju atsākt arī sporta nodarbības un treniņus. Dažviet aktivitātes sākās jau vakar, un katru dienu piedāvājums kļūs arvien plašāks.

Cēsu Sporta skolas direktore Rudīte Vanadziņa stāsta, ka treniņu process sāksies nākamnedēļ: “Tagad tiek izstrādāti treniņu grafiki, ko nepieciešams saskaņot ar bāzu uzturētājiem. Tas viss prasīs dažas dienas, tāpēc esam vienojušies, ka treniņi atsāksies pirmdien. Lai ar ļauts treniņu procesu organizēt telpās, esmu aicinājusi trenerus vairāk domāt par nodarbībām brīvā dabā, jo zālē vienmēr paspēsim atgriezties, turklāt telpās tomēr riska faktors lielāks. Arī no vecāku puses dzirdētas vēlmes rīkot āra treniņus. Tā kā komandu treniņus, kur notiek ciešāka kontaktēšanās, rīkot nedrīkst, treneriem radoši jāpieiet procesam. Protams, pāri visam ir distancēšanās prasības, dezinfekcija, jo nevēlamies audzēkņus pakļaut riskam.”

Šobrīd gan treniņi ir tikai fiziskās sagatavotības uzturēšanai, jo sacensības nenotiek un nav zināms, kad atsāksies. Ja vairumā sporta veidu treniņu atsākšanos gaida ar lielu nepacietību, orientieristiem tie varēja notikt arī līdz šim, protams, tikai individuāli. Treneris Kaspars Radziņš stāsta , ka orientēšanās klubs “Meridi­āns” katru nedēļu savā apvidū ierīko treniņu poligonu, kurā ikviens liels un mazs orientierists var darboties: “Trenēties apvidū audzēkņi varēja, neapguvām teori­ju, ko tagad varēsim, jo jāņem vērā, ka orientieristam distances analīze ir ļoti svarīgs aspekts. Līdz šim audzēkņu treniņos pietrūka trenera klātbūtnes, ko tagad varēsim īstenot. Treniņu oficiāla atsākšanās būs liels ieguvums tiem, kuri šogad vēlējās sākt apgūt šo sporta veidu. Ja vecāki ar to nenodarbojas, bērns viens distanci iziet nevar, tagad varēšu būt mežā kopā ar viņu, ievērojot noteikto divu metru attālumu. Protams, vecāku uzdevums būs nogādāt bērnus līdz treniņu vietai.”

Kopš vakardienas Cēsu stadions sācis strādāt vasaras režīmā, tas būs atvērts no septiņiem rītā līdz desmitiem vakarā. Atbilstoši noteikumiem atļauts organizēt treniņus līdz 25 cilvēkiem, ievērojot prasības. Cēsu Olimpiskā centra valdes priekšsēdētājs Juris Markovs stāsta, ka būs pieejamas tualetes, nodrošināti roku dezinficēšanas punkti, bet nevarēs izmantot ģērbtuves un dušas, joprojām slēgts bērnu laukums un āra trenažieri. Atvērti būs pludmales volejbola laukumi un tenisa korts.

“Slēgts paliks basketbola laukums, par to visu laiku ir jautājumi,” stāsta J. Markovs. “Ja tur notiek organizēts treniņš, ievērojot noteikto distancēšanos, laukumu atvērsim, bet ikdienas apmeklētājiem tas paliks slēgts, jo pieredze rāda, ka cilvēki neprot ievērot prasības. Vēlreiz jāatgādina, ka treniņi sporta spēlēs, kur notiek tiešs kontakts ar citu spēlētāju, nav atļauti. Tāpēc arī futbolā var trenēties piespēlēs, bumbas apstrādāšanā, sitienos pa vārtiem, bet spēlēt nevarēs.”

Treniņi atsāksies arī Olimpiskā centra slēpošanas un biatlona kompleksā. Lai treniņiem varētu izmantot arī sporta kompleksu Cēsīs, patlaban tajā tiek veikti epidemioloģiskās drošības pasākumi, jo, kā “Druva” rakstīja, te bija izvietots “Covid-19” analīžu punkts. Šajā dienās to pārceļ uz bijušās poliklīnikas ēku Cēsīs, Palasta ielā.

J. Markovs stāsta, ka šajās dienās Cēsu sporta kompleksā norisināsies divi testa treniņi, lai saprastu, kā viss funkcionē, ja negadīsies kādi neparedzēti apstākļi, no18.maija sporta komplekss vērs durvis apmeklētājiem, ieskaitot aerobikas zāli un trenažieru zāli.

“Trenažieru zālē darba diena būs sadalīta divu stundu posmos, tur varēs darboties tikai, iepriekš piesakoties. Tā ir vienīgā iespēja, lai organizētu dalībnieku plūsmu. Plānojam vienlaikus uzņemt ne vairāk par pieciem septiņiem, cilvēkiem. Treniņš apmēram stundu, nedaudz vairāk, tad laiks pārģērbties, ieiet dušā, pēc tam vēl vajadzīgs laiks telpu dezinfekcijai, lai var uzņemt nākamos apmeklētājus,” stāsta J. Markovs.

Priekuļos esošais baseins “Rifs” savā feisbuka profilā norādījis, lai arī valstī noteiktie ierobežojumi tiek atviegloti, baseina atkal atvēršana netiek plānota, tādējādi arī trenažieru zāle, aerobikas zāles nebūs pieejama apmeklētājiem.

No vakardienas darbību atsāka Līgatnes sporta centrs, tā vadītājs Viesturs Dumpis norāda, ka interese esot ļoti liela, diemžēl ne visi gribot saprast, ka šis laiks liek ievērot zināmus noteikumus: “Jāsaprot, ka cilvēku kustībai jābūt reglamentētai. Aerobikas zālē notiks jogas nodarbības, bet aerobikas nodarbības – lielajā zālē. Esam trenažieru zālē noteikuši grafiku, pusotru stundu treniņš, tad pusstunda dezinfekcijai, tikai tad seko nākamais treniņš. Arī pašu trenažieru zāli esam sadalījuši noteiktos blokos, kurā katram darboties. Nodarbības tikai pēc iepriekšējā pieraksta, bet interesentu ir ļoti daudz. Es iesaku darboties ārā, bet cilvēki grib tieši trenažieru zāli. Mums ir iespēja darboties ārpus telpām, piemēram, pie sporta centra uzstādīt TRX sistēmu, bet tam pieprasījuma nav.”