Ziņas

Sports

Sporta skolu un klubu ziemas kopvērtējumā otrie

Treneri. Cēsu Sporta skolas treneri Inese Šķēle (no kreisās), Dace Ķipēna, Ieva Cederštrēma, Ilze Cekule un Dzintars Balodis ir gandarīti par audzēkņu sasniegto iepriekšējā sezonā, rangā komandu vērtējumā ieņemot otro vietu.Foto: no albuma

Pēc Latvijas čempionāta rollerslēpošanā 1.posma noslēguma Latvijas Slēpošanas federācija sveica labākos iepriekšējās ziemas kopvērtējumā gan individu­ālajā vērtējumā, gan komandu (sporta skolu, klubu) ieskaitē. Kopumā punktus bija nopelnījušas 55 komandas, un augstajā otrajā vietā ar 6700 punktiem Cēsu Sporta skolas (CPSS) slēpotāji. Pirmajā vietā cēsnieku mūžīgie konkurenti – Madonas BJSS komanda ar 8690 punktiem, bet 3. – sporta skola “Arkādija”, kuriem 6391 punkts.

Jāatzīmē, ka cēsnieki un madonieši vienmēr savā starpā cīnījušies par vadošajām pozīcijām, dažu gadu uzvar CPSS, citu – Madonas BJSS. CPSS trenere Ilze Cekule atzīst, ka otrā vieta nav slikta un cēsnieki nekad zemāk arī nav bijuši: “Šogad madonieši uzvarēja pārliecinoši, zaudējām tieši vecākajās grupās, kur mums    sportistu maz. Citus gadus īpaši piedomājām pie katrām sacensībām, kā iespējams izcīnīt vairāk ranga punktu, bet pagājušā sezona pēc diviem gadiem kovida ietekmē    uzlika savus noteikumus. Arī bērni slimoja, un tos, kuri pārslimojuši, nelikām sacensībās, lai viņi pilnībā atgūstas.

Mēs ar cerībām skatāmies uz priekšu, jo šobrīd ļoti daudz sportistu ir visjaunākajās, arī sagatavošanas grupās. Arī tikko aizvadītais čempionāts parādīja, ka mums ļoti spēcīgas ir V12 un V14 grupas, kur mūsējie ir vadošie.”

Trenere arī norāda, ka spēcīgā konkurence, īpaši no Madonas un sporta skolas “Arkādija”, liek pašiem nemitīgi domāt par izaugsmi. Mazākajās grupās dalībnieku ir daudz, tā par ranga punktiem V10 grupā cīnījās 75 slēpotāji, V12 grupā – 74, V14 grupā – 65,    S10 grupā – 63.

“Lai arī otrā vieta ir otrā vieta, ir prieks par mūsu audzēkņiem, par sasniegto.      Komandas izcīnītajai otrajai vietai kopvērtējumā svarīgs bija ikviena devums, jo ieskaitē tika vērtēti katrā vecuma grupā, katrā disciplīnā trīs labākie rezultāti. Gan jau būs arī mūsu gads, kad atkal būsim pirmie,” ir pārliecināta I. Cekule.

Federācija sveica pirmo sešu vietu ieguvējus individuālajā rangā, un arī te pie apbalvojumiem tika daudzi CPSS audzēkņi: Elza Krastiņa – 6.vieta S10 grupā; Zane Salmiņa – 4.vieta S12 grupā; Amēlija Zaķe    – 2.vieta S14 grupā; Estere Volfa    – 1.vieta S18 grupā; Elza Bleidele – 2.vieta S18 grupā; Ieva Vaļska – 4.vieta S20 grupā, Matilde Sproģe – 5.vieta S20 grupā; Gustavs Spolītis – 1.vieta V10 grupā, Otto Gaiss – 5.vieta V10 grupā; Jānis Lingarts – 6.vieta V10 grupā; Artūrs Zaķis – 3.vieta V12 grupā; Rūdolfs Raudziņš – 2.vietā V14 grupā.

Jāatzīmē, ka E. Volfa elites grupā, kurā kopā tiek vērtēti rezultāti S18, S20 un S grupās, ierindojās 4.vietā.