Ziņas

Sports

Sporta skolas laureāti zināmi

Pasākumam gatavi. Svinīgajam uznācienam gatavojas Cēsu Sporta skolas futbola nodaļas audzēkņi kopā ar treneri Aivaru Kricki.Foto: Māris Buholcs

Jau 25.reizi notika pasākums “Cēsu Sporta skolas laureāts”, kurā tika sveikti tie jaunie sportisti, kuri aizejošajā gadā sevi labi parādījuši Latvijas un starptautiskajā mērogā. Pasākums iesākās ar laureātu uznākšanu, pa priekšu tika ienesti karogi, un šis pienākums bija uzticēts pašiem labākajiem Sporta skolas audzēkņiem – orientieristei Sandrai Grosbergai, florbolistam Pēterim Trekšem, slēpotājai Kristai Razgalei, vieglatlētam Aleksandram Volkovam, biatlonistei Norai Osītei un volejbolistam Artūram Kramam.

Sporta skolas direktore Rudīte Vanadziņa informēja, ka šajos 25 gados kopumā sveikti gandrīz 4000 laureātu. Tā kā šis ir olimpiskais gads, direktore atzīmēja, ka skolas treneru vidū ir četri Olimpisko spēļu dalībnieki, kas ir labs piemērs audzēkņiem. Norādot uz audzēkņu panākumiem, viņa minēja notikušā Pasaules kausa biatlonā pāru stafeti. Atceramies, ka televīzijas komentētājs Anatolijs Kreipāns to nosauca par cēsnieku stafeti, jo tajā startēja Baiba Bendika un Daumants Lūsa, kuri abi ir Sporta skolas audzēkņi.


Direktore aicināja arī turēt īkšķus par Latvijas florbola izlasi, kas šīs nedēļas nogalē uzsāks dalību pasaules čempionātā, jo izlases sastāvā ir gan skolas audzēkņi, gan treneri.

“Sports norūda ķermeni, raksturu un sniedz gandarījumu, bet rezultāts sasniedzams tikai tad, ja ir sadarbība starp treneri, audzēkni un viņa vecākiem,” norādīja R. Vanadziņa.

Sveikt laureātus bija ieradies arī Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers, kurš uzsvēra, ka sports veido daļu no pozitīvā daudzu cilvēku dzīvē: “Daudziem no jums sports ir dzīvesveids, daudziem – hobijs, kādam varbūt – zāles, bet katram tas ir svarīgs. Sports māca strādāt komandā, māca cīņu par uzvaru. Cēsis ir ļoti sportiska pilsēta, un sportistu panākumus zina visā valstī. Latvijas Olimpiskajai komitejai izveidojusies laba sadarbība ar novada pašvaldību, un ceru, ka lielie pasākumi, kas būs turpmākajos gados, ir labs apliecinājums šai sadarbībai!”

Nākamajā vasarā Cēsīs notiks Latvijas Jaunatnes olimpiāde, jo tieši Cēsu pašvaldība piekritusi būt par šī sportiskā pasākuma rīkotāju.

Ž. Tikmers nebija ieradies tukšām rokām, pildot LOK izpildkomitejas un LOK prezidenta uzdevumu, izteica īpašu atzinību Sporta skolas trenerei Aijai Praulītei par radošu un pašaizliedzīgu darbu, popularizējot un atbalstot olimpisko kustību Latvijā. Viņai tika pasniegts Atzinības raksts, tikko atvērtā grāmata “Latvija RIO”, kurā stāstīts par mūsu sportistu gaitām Riodežaneiro Olimpiskajās spēlēs.

Video sveicienus laureātiem sūtīja olimpiete, šķēpa metēja Madara Palameika, kā arī Sporta skolas bijušie audzēkņi, basketbolisti Ieva Krastiņa, Dāvis Rozītis, Zane Eglīte, Rodions Kurucs, Artūrs Kurucs.

Pasākuma gaitā par pieredzi Rio dalījās Monta Šķirpa un Signe Bulava, kuras Olimpiskajās spēlēs darbojās kā brīvprātīgās. Abas strādājušas olimpiskajā ciematā. Signes pienākumos ietilpis informēt sportistus par nepieciešamību doties uz dopinga kontroli un pavadīt līdz tai, bet Monta strādājusi informācijas centrā pie olimpiskā ciemata ieejas, viņai bija iespēja komunicēt ar katru sportistu, kurš gribēja uzzināt kādu informāciju.
Laureātus sveikt bija ieradusies arī bijusī Sporta skolas audzēkne, biatloniste, Olimpisko spēļu dalībniece Gerda Krūmiņa, kura pastāstīja, kā Dienvidkorejā gadu mācījās sporta vadību programmā, kurā varēja pieteikties bijušie olimpieši un augsta līmeņa sportisti.

Visi laureāti saņēma īpašus T-kreklus ar skolas logo un uzrakstu “Laureāts 2016”. Kopumā laureāta titulam bija kvalificējušies 144 sporta skolas audzēkņi astoņos sporta veidos.

Slēpošanā, biatlonā godalgas Latvijas čempionātā Sporta skolas audzēkņi izcīnījuši visās vecuma grupās, par valsts čempioniem kļuvuši 14 jaunieši, bet sudrabu vai bronzu – vēl 25. Piedalījušies arī starptautiskajās sacensībās, tostarp, Pasaules jauniešu 2.ziemas olimpiskajās spēlēs Latvijas izlases sastāvā startēja Nora Osīte.

Sveikto basketbolistu vidū arī Māra Mote, kura Latvijas izlases sastāvā startēja Eiropas čempionātā U-16 grupā un pasaules čempionātā U-17 grupā un bija viena no komandas līderēm.

Vieglatlētu vidū laureāta krekls tika arī Latvijas čempionam lodes grūšanā savā vecuma grupā Aleksandram Volkovam.

Kā allaž kupls bija florbolistu pulks, te jāuzteic U-18 komanda, kas Latvijas čempionātā izcīnīja čempiona titulu.

Orientieristu vidū arī Latvijas čempione elites grupā sprintā un stafetē Sandra Grosberga. Atgādināsim, ka starptautiskajā sacensībās “Euromeeting”, kas notika Cēsīs, pilsētas sprintā viņai ceturtā vieta.

Volejbolā aizvadītā sezona visveiksmīgākā bija U-17 komandai, kas uzvarēja gan Latvijas kausa izcīņā, gan jaunatnes čempionātā savā grupā.