Ziņas

Sports

Sporta klubs “AMI” apkopo rezultātus

Beidzot medaļas. Profesionālo mācību iestāžu sporta kluba “AMI” rīkoto sacensību sezonā pirmo reizi pie medaļām basketbolā tika Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikuma jauniešu komanda trenera Edvīna Dzudzilo vadībā, izcīnot sudraba godalgas.Foto: no albuma

Pandēmijas laiks apstādinājis arī sacensību rīkošanu profesionālās izglītības sistēmā, ko rīko sporta klubs “AMI”.

Šī bija 30.sezona, diemžēl visu iecerēto tajā neizdevās izpildīt. Jauniešiem nenotika trīs sporta veidi – florbols, svaru stieņa spiešana guļus un futbols -, bet jaunietēm tukša ailīte paliks
sacensībām tautas bumbā.

Taču tā kā jau bija aizvadītas sacensības desmit sporta veidos jaunietēm un deviņos jauniešiem, nolemts sezonas kopvērtējumu noteikt, jo atbilstoši nolikumam ieskaitē ņēma vērā sešus labākos rezultātus jaunietēm un septiņus – jauniešiem.

Sacensību vēsturē mūsu pusi pirmo reizi pārstāvēja apvienotā skola – Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums (VTDT). Puišu konkurencē debija izdevās ļoti veiksmīga, kopvērtējumā izcīnīta augstā piektā vieta, kas ir labākais sasniegums pēdējos 20 gados, kad atsevišķi startēja Cēsu Profesionālā vidusskola un Priekuļu tehnikums. Varbūt tas parāda, ka kopā ir spēks. Šo latiņu nebūs viegli noturēt, bet , iespējams,    vēl ir rezerves komandas komplektēšanā, jo dažos sporta veidos startēja tikai Cēsīs vai tikai Priekuļos studējošie. Par jau paveikto paldies sporta skolotājiem Klintai Puriņai, Jānim Olengovičam, Līgai Bankai un Edvīnam Dzudzilo.

Paskatīsimies uz puiši paveikto šajā sezonā. Pavisam startēja 20 profesionālo mācību iestāžu komandas,    kopvērtējumā VTDT bija labākie Vidzemē, Latvijas vērtējumā, kā jau minēts, ierindojoties 5.vietā. Divos sporta veidos puišiem izdevās aizsniegties līdz medaļām. Ja medaļas roku cīņās ir jau pierasta lieta (šogad izcīnīta bronza), šoreiz izcilu sniegumu parādīja basketbolisti, pirmo reizi visā 30 gadu vēsturē tiekot pie godalgām, turklāt uzreiz pie sudraba. Finālā atzīts Rīgas TPVS pārākums. Sudraba komandā spēlēja: Matīss Bušs, Ulvis Ozoliņš, Markuss Kalmačs, Toms Kal­niņš, Edgars Mednis, Nauris Dziļums, Reinis Uškāns, Emīls Magaziņš, Oto Specians, Niks Valainis, komandas treneris E. Dzudzilo.

Vēl jaunieši divos sporta veidos iekļuva labāko sešniekā – volejbolā izcīnīta 5.vieta, bet rudens krosā – sestā.

Meiteņu konkurencē startēja 22 skolu komandas, un VTDT jaunietēm šoreiz kopvērtējumā 13.vieta. Labākais sasniegums bija telpu futbolā, kur septītā vieta, un vieglatlētikā, kur astotā vieta. Arī 13.vieta ir kāpums, salīdzinot ar iepriekšējām sezonām.

Jāatzīmē arī VTDT direktora Artūra Sņegoviča sportiskais gars, kurš sacensībās “Veselības diena”, kas bija veltītas SK “AMI” 30 darbības gadiem, kas notika īsi pirms ārkārtējā stāvokļa izsludināšanas, izcīnīja otro vietu direktoru konkurencē trīscīņā.