Ziņas

Sports

Sporta karatē būs olimpiskais sporta veids

Vieno sports. Karatē kluba ”Tīģeri” audzēkņi gandarīti, ka turpmāk trenēsies olimpiskajā sporta veidā- sporta karatē.Foto: no albuma

Karatē sporta cienītājiem un pašiem sportistiem šis gads nācis ar lielisku ziņu, jo sporta karatē pēc 12 gadu gaidīšanas uzņemts Olimpisko spēļu saimē. Ziemeļvidzemē sporta karatē un Latvijas Karatē federācijas pilntiesīgs pārstāvis ir klubs “Tīģeri”. Kluba treneris Artis Līviņš ”Druvai” norāda, ka šī gada 3. augusts karatē draugiem ir vēsturisks datums.

”Patiesi, tieši 12 garus gadus WKF (World Karate Federation jeb Pasaules Karatē federācija) ar sporta karatē kandidēja uz uzņemšanu, un beidzot tas brīdis ir pienācis,” norāda sporta kluba treneris. Viņš stāsta, ka klubs ”Tīģeri” darbojas Ziemeļvidzemē jau 16 gadus.

”Esam šajā sporta veidā daudz strādājuši un sasnieguši. Esam gandarīti par izaudzinātajiem trim karatē meistariem ar melnajām jostām un par 33 audzēkņiem, kuriem ir brūnās jostas. Esam klubs, kas pēdējos divos gados ir daudz ieguldījis, lai Ziemeļvidzemē attīstītos sporta karatē. Esam organizējuši seminārus labāko Latvijas sporta karatē meistaru vadībā, kā arī pieaicinājuši citu valstu atzītus meistarus šajā sporta veidā,” norāda A. Līviņš. Treneris stāsta, ka ar aktīvākajiem kluba audzēkņiem braucis pie pasaules līmeņa meistariem, lai apgūtu jaunas zināšanas sporta karatē.

Gatavojoties jaunajai treniņa sezonai, A. Līviņš bilst, ka pulkā aicināti gan lieli, gan mazi karatē cienītāji. Jaunieši, bērni varēs trenēties un apgūt jauno olimpisko sporta veidu tepat Cēsīs.

Vaicāts par vecuma ierobežojumu, treneris bilst, ka komandā uzņem bērnus jau no piecu gadu vecuma.
”Ikdienā strādājam ar jaunajiem sportistiem no Cēsu, Valmieras un Limbažu puses. Svarīgi, lai būtu vēlme trenēties, tad arī beigās ir rezultāts,” bilst A. Līviņš.