Ziņas

Sabiedrība

Sporta birzītē laiks apstājas

Laiks spēlēt. Priekuļu novada pašvaldības vadītāja Elīna Stapulone, sporta organizators Jānis Mičulis pirms mača ar vietējiem basketbolistiem pārrunā iespējas uzvarēt.Foto: Sarmīte Feldmane

Ne tikai priekulieši, arī ģimenes, sportotgribētāji no kaimiņu novadiem ieinteresēti satikās Priekuļu Sporta birzītes atklāšanā un aizrautīgās sacensībās.

Vairākus gadus mērķtiecīgi attīstot, pilnveidojot birzīti novada centrā, tapusi vieta sportošanai un atpūtai. Priekulieši vēl atceras, ka pirms gadu desmitiem te bijis basketbola laukums, pirms vairākiem gadiem ierīkoja BMX trasi, tad uzstādīja pingponga galdus, pirmos tādus Latvijā. Bijis arī tā, ka ģimeņu riteņbraukšanas sacensību uzvarētāji stāvēja uz grants kaudzes.

“Mums bija skaidrs, ka visam jābūt vienā vietā, nevis bērnu laukums vienā pagasta galā, volejbola laukums vēl kur citur, tāpat trenažieri, basketbola un futbola laukums. Tā ir ērtāk. Un to uzsver daudzi,” stāsta Priekuļu novada domes priekšsēdētāja Elīna Stapulone.

Sporta birzīte tapa vairākās kārtās. Vispirms tika ierīkots volejbola laukums, un ar to arī vieta iedzīvojās. Pludmales volejbola popularitāte tikai aug. Nesen sacensībās piedalījās 300 dalībnieku un mači turpinājās līdz vieniem naktī. Tad iekārtoja trenažieru laukumu. To apmeklēja arī cēsnieki, jo tad vēl mūsdienīgā stadiona nebija.

“Cilvēki vēlas aktīvi atpūsties, un viņiem svarīgi, lai būtu patīkama vide, nepieciešamais inventārs, lai var ērti piekļūt, lai justos droši,” saka novada vadītāja un uzsver, ka Sporta birzīte, kuras nosaukumu ieteica paši iedzīvotāji, iekārtota tā, ka vienlaikus visi sportotāji ir kopā un katrs savā sektorā citus netraucē.

Ieguldot 180 tūkstošus eiro no pašvaldības budžeta, uzcelta ēka sportistu vajadzībām, uzbūvēts basketbola laukums, ierīkots bērnu rotaļu laukums, sakārtots apgaismojums, iekārtoti volejbola un futbola laukumi, labiekārtota apkārtne. Piesaistot gandrīz 30 tūkstošus eiro ES finansējuma, ierīkots nožogojums, uzstādīti soliņi, kas īpaši gatavoti šai vietai un ir izturīgi pret laikapstākļiem, un atkritumu urnas.

“Uz trenažieriem nāca ģimenes, sapratām, ka te nepieciešams arī rotaļu laukums. Ja mamma stāsta, ka vakarā jau metas krēsla un tikai ar asarām bērnu var dabūt mājās, tad varam būt gandarīti, ka bērniem patīk, viņiem ir, ko darīt,” pastāsta novada vadītāja.

Tagad pagātnē laiks, kad sporta organizators Jānis Mičulis uz katrām sacensībām nepieciešamo aprīkojumu veda no vidusskolas noliktavas, bet sportotāji somas nometa turpat zemē pie laukuma, mašīnas atstāja ielas malā. “Tagad ir telpa noliktavai, telpa sportistiem, kur nolikt savas mantas. Te arī ērti sacensību tiesnešiem,” stāsta Elīna Stapulone.

Birzīte ir apgaismota, te nodrošināts viss, lai aktīvi pavadītu brīvo laiku. Priekulietis Jānis Brunē­vics “Druvai”atzīst, ka ir ļoti priecīgs par tām iespējām, kas tagad ir priekuliešiem. “Iepriekšējā vakarā pirms atklāšanas atnācu paskatīties. Te bija cilvēku pilns. Pie trenažieriem, bērnu laukumā – bērni, opīši un omītes, mammas un tēti, draugi kopā pavada laiku,” stāsta Jānis un piebilst, ka arī pie tehnikuma ir basketbola laukums, bet to vairs nevar salīdzināt ar jauno Sporta birzītē.

Irēna un Aivars Mūrnieki ir sportiska ģimene. Arī abi dēli un pieci mazdēli labprāt sporto. “Pagalmā mums arī ir basketbola grozs. Pamētājam, dīkā nestāv,” stāsta Aivars, kurš aizvien aktīvi spēlē basketbolu. Irēna uzsver, ka jauniešiem tagad nebūs jāspēlē telefoni, varēs nākt uz birzīti. “Jau­nieši Priekuļos kļūst aizvien aktīvāki. Draugi labprāt pavada laiku kopā,” saka Irēna. Viņa daudzus gadus novada sacensībās allaž strādā kā tiesnese un pārliecinājusies, ka vietās, kur tiek piedāvātas iespējas, nodrošināts aprīkojums, cilvēki labprāt laiku pavada sportojot. “Laukos gan cilvēku paliek aizvien mazāk, arī kādreiz plaši apmeklētie sporta svētki pagastos kļuvuši klusāki, dalībnieku maz, trūkst sportiskā azarta un lielas sāncensības,” pārdomās dalās priekuliete.

Svētku reizē notika arī basketbola un futbola mači, kā arī katrs varēja piedalīties dažādās sacensībās. Basketbolu paspēlēt bija atbraukuši valmierieši. “Ja sanāk daudzas komandas, tad ir interesantāk. Visiem jau patīk sīvas cīņas,” pastāsta Māris Riekstiņš no komandas “Atbraucām pēc kvasa” un piebilst, ka patlaban Valmierā īsti nav, kur spēlēt, jo notiek stadiona rekonstrukcija.

Sporta birzīte nodota priekuliešiem sportošanai un atpūtai. “Priekuļu Sporta birzīte nav stadions, bet vieta sportošanai un atpūtai. Karstajā laikā var patverties ēnā, un to īpaši novērtē māmiņas un bērni,” bilst novada vadītāja un uzsver, ka tagad birzīte jāapdzīvo, tad redzēs, kas vēl nepieciešams. Jau ir skaidrs, ka pārmaiņas vajadzīgas BMX trasei. “Sporta birzīte iekārtota pēc arhitekta Zinta Butāna ieceres. Viss veidots, piemērojot birzītei. Par žogu, kad to būvēja, daudzi brīnījās, tagad lepojas, jo citur tāda nav,” saka pašvaldības projektu vadītāja Vineta Lapsele. Viņa atklāj, ka apstiprināts pašvaldības projekts velostatīva ierīkošanai. “Tas tiks speciāli gatavots birzītei. Būs arī lete, lai var nolikt maizīti, ūdens pudeli, somu un velosipēdu. Darbus sāksim, visticamāk, nākamgad,” stāsta projektu vadītāja un uzsver, ka tagad svarīgi vērtēt, kur vajadzētu vēl ko izdarīt, lai visiem te būtu ērti un patīkami pavadīt brīvo laiku.

Sporta birzīte ir Jāņa Mičuļa lolots sapnis, bet arī svētku reizē darāmā netrūkst. “Esmu priecīgs un sportiski kareivīgs. Viss notiek,” saka sporta organizators.