Ziņas

Sports

Sporta balvas Cēsīs sadalītas

Labākie. Uz titulu "Gada sportists 2015" pretendēja Rūdolfs Bogens (no kreisās), Madara Zaķe, Samanta Timpa, Kārlis Sabulis, kuru pasākumā pārstāvēja tēvs Vilnis Sabulis, Aiga Strazdiņa, Mārtiņš Blūms, Arnis Pētersons, kurš arī kļuva par titula ieguvēju, Dāvis Rozītis, kuru pasākumā pārstāvēja Zane Rozīte, Edgars Jurkāns un Jānis Melderis.Foto: Aivis Riekstiņš

Cēsu novada sporta dzīvē iedibināta jauna tradīcija – sezonu noslēgt ar kopīgu plašu pasākumu “Cēsu Sporta laureāts”, kurā godināt labākos un populārākos. Arī iepriekš bijuši pasākumi, kur sveica sportistus, kuri izcīnījuši panākumus, bet šogad tam plašāks skanējums, sarīkojot sporta balli. Pasākums pulcēja lielu skaitu sportistu, līdzjutēju un atbalstītāju. Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, uzrunājot laureātus un sporta draugus, norādīja, ka aizvadītais gads sporta jomā bijis ar plus zīmi: “Bijis daudz uzvaru gan Latvijas čempionātos, gan starptautiskās sacensībās. Cēsu novadā notikuši dažādi sporta notikumi. Varam būt priecīgi un lepni, ka mums ir tehniskie sporta veidi, individuālie, komandu sporta veidi. Ir ziemas un vasaras sporta veidi, ir jaunieši un seniori, kas joprojām ar lielu degsmi nes Cēsu vārdu Latvijā un pasaulē. Ikviens no viņiem pelnījis pateicību, jo dara to līdztekus savam darbam, ikdienas rūpēm. Brīžiem pat apbrīnoju jūsu uzticību savam sporta veidam, jo bieži vien tāpēc nav brīvdienu, atņemat laiku ģimenei, lai ietu uz mērķiem, ko esat izvirzījuši.”


Nākamo gadu domes priekšsēdētājs nodēvēja par cerību gadu. Ja tiks apstiprināts valsts budžets, nākamajā gadā varēs ķerties pie darba, lai teritoriju, ko tagad tikai saucam par Cēsu stadionu, varētu pārvērst par īstu stadionu, kas pieejams ikvienam novada iedzīvotājam. Nākamajā gadā ieplānoti arī daudz dažādi pasākumi, tostarp Cēsis atkal būs sadarbības partneris Valmierai Latvijas olimpiādes rīkošanā.

Pasākuma gaitā tika sumināti ļoti daudzi novada sportisti. Sākumā piemiņas veltes pasniedza tiem, kuri novadam izcīnīja medaļas Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādē, 3.Latvijas Ziemas olimpiādē un Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādē. Ziemas olimpiādēs Cēsu novadu pārstāvēja 13 sportisti, izcīnot 19 godalgas slēpošanā, biatlonā, kalnu slēpošanā un slidošanā. Vasaras olimpiādē Cēsu novadam četras godalgas – basketbolā, pludmales volejbolā un vieglatlētikā, kur par divkārtējo olimpiādes čempionu kļuva Aleksandrs Volkovs.

Pasākumā tika sveikti labākie vairākās nominācijās. Lai gūtu panākumus sportā, vajadzīgi cilvēki, kuri bērnus uz to mudina, iedvesmo, iedrošina. Bet vispirms – pamana, ka bērnam ir spējas, talants, interese. Pirmie ar bērniem uz šīs takas sastopas sporta skolotāji, tāpēc tika sveikts “Gada sporta skolotājs”. Šim titulam bija ieteikta Helēna Sermole, Inga Jursone, Boriss Cibankovs un Jautrīte Bahmane. Titulu saņēma Cēsu 2.pamatskolas sporta skolotāja J. Bahmane, par kuru ieteicēji rakstīja, ka viņa ļoti labi pārzina savu jomu, jūt līdzi audzēkņu sportiskajiem sasniegumiem, ir profesionāla skolotāja, kura strādā ar lielu atbildības sajūtu, izpelnoties audzēkņu uzticēšanos un cieņu.

Pati balvas saņēmēja uz jautājumu, kas ir panākuma atslēga, norādīja, ka tie, pirmkārt, ir bērni: “Patiesībā jau tās atslēdziņas ir daudzas, jāprot tikai atrast, kura kuram der. Protams, gadās arī neatrast, bet tāds ir mūsu darbs.”

Kad sporta skolotājs pamana talantīgu audzēkni, viņš nodomā – šim vajadzētu vairāk nodarboties, bet vēl labāk – iet uz sporta skolu un veltīt savu dzīvi sportam. Ja skolotāja domas sakrīt ar bērna vēlmēm, process sākas. Jaunais talants nonāk sporta skolā pie trenera, un sākas ceļš pretī virsotnēm, panākumiem. Tāpēc iedibināta balva “Cerība sportā”, kam kandidātus ieteica sporta skolotāji, treneri, sporta klubu pārstāvji. Ieteikto bija daudz, komisijai nenācās viegli izvēlēties balvas ieguvēju, jo pelnījuši visi. Balvai tika ieteikti: volejbolists Rihards Lazdiņš, florbolists Pēteris Trekše, slēpotāji – biatlonisti Annija Sabule, Nora Osīte, Vineta Pētersone, Alvis Šķēps, vieglatlēts Aleksandrs Volkovs, spēka trīscīņas pārstāvis Edgars Jurkāns, bet balvu saņēma jaunā basketboliste Māra Mote, kura šajā vasarā Latvijas basketbola U16 izlases sastāvā veiksmīgi piedalījās Eiropas Jaunatnes olimpiādē un Eiropas čempionātā, palīdzot izlasei izcīnīt tiesības pirmo reizi startēt pasaules čempionātā. Tā kā pati laureāte bija aizņemta sportiskajās gaitās, balvu saņēma viņas māsa Ilze, atzīstot, ka Māra patiešām ar visu sirdi ir basketbolā un ar savu darbu guvusi panākumus.

Ikviens sportists vēlas ierakstīt savu uzvārdu sporta vēsturē, lai viņam gribētu līdzināties jaunie sportisti. Tāpēc tika pasniegta balva “Paraugs sportā”, kam cēsnieki ieteica vairāk nekā desmit sportistu, ne tikai pieredzējušos, bet arī gados jaunos. Titulam tika nominēti: lodes grūdējs un treneris Māris Urtāns, skrējējas Lelde Neimande, V. Pētersone, florbolists Mārtiņš Rajeckis, autosportists Rūdolfs Bogens, volejbola treneris Ģirts Mārtiņsons, jaunais basketbolists un volejbolists Audris Mihailovs, florbolists Ingus Laiviņš, florbola treneris Ēriks Bauers, bijušais motobraucējs Kristers Serģis un Helēna Sermole, kura arī saņēma balvu.

Viņa atzina, ka ir liels aizkustinājums saņemt šādu atzinību. H. Sermole teica, ka lielais sports devis daudzus ieguvumus: “Esmu ieguvusi to, ka visu laiku gribas kustēties. Kustība ir dzīvība, man gribas to darīt, jo dzīve ir skaista!”

Novadā ir aktīva sporta dzīve, darbojas 23 sporta klubi, un pasākumā tika pasniegta balva “Aktīvākā sporta biedrība/ klubs”, ko saņēma orientēšanās klubs “Meridiāns”. Kluba vadītājs Juris Knēts pastāstīja, ka tuvākajos gados Latvijā un arī Cēsu pusē gaidāmi lieli starptautiski notikumi. 2017.gadā Cēsīs notiks Pasaules kausa izcīņas posms, bet gadu vēlāk Latvijā – pasaules čempionāts, kas risināsies Rīgā un Siguldā.

Tā kā Cēsu novadā notiek dažāda mēroga pasākumi, tika pasniegta arī balva “Gada sporta notikums”. Cilvēki bija ieteikuši nominācijai vairākus sporta notikumus, bet visvairāk balsu saņēma “Ultramaratons Cēsis ECO Trail 2015”, kas arī ieguva balvu. Rīkotāji – Vilmārs Zeme, Roberts Treijs izteica paldies par sekmīgo sadarbību ar pašvaldību, kura ļauj rīkot šo sporta pasākumu, kas gūst arvien plašāku ievērību. Viņi arī atklāja, ka jau tagad noris aktīvs darbs pie nākamā gada skrējiena gatavošanas.

Pašvaldība teica paldies tiem, kuri palīdzējuši pasākumu norisē un atbalstīšanā. Pateicības saņēma Valsts policijas Vidzemes reģiona Cēsu iecirknis, Cēsu novada pašvaldības policija, a/s „Cēsu alus”, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Cēsu daļa, uzņēmums “Vinda”, bet balvu “Cēsu sporta labdaris” pasniedza uzņēmumam “Venden”.

Balvas “Populārākais sportists” ieguvēja noteikšana bija līdzjutēju ziņā. Viņi ieteica basketbolistu Rodionu Kurucu, slēpotāju un biatlonisti N. Osīti, autobraucējus Mareku Daini un R. Bogenu, riteņbraucēju Arni Pētersonu, tenisistu Miķeli Lībieti, motobraucēju Kārli Sabuli, taču šoreiz izrādījās, ka visaktīvākā ir skrējēju saime, un visvairāk balsu saņēma “Cēsis ECO Trail” uzvarētājs 80 kilometru distancē Andris Ronimoiss.

Pēc balvas saņemšanas Andris atzina, ka skriešana palīdz sakārtot domas, tāpēc ar prieku gan trenējoties, gan startējot sacensībās.

Balvu “Gada sporta komanda” saņēma nu jau septiņkārtējie Latvijas čempioni florbolā “Lekrings”, kas uz balvas saņemšanu bija ieradušies kuplā sastāvā. Komandas treneris Artis Malkavs atzina, ka šī balva uzliek pienākumu smagi strādāt, lai pavasarī, iespējams, atkal paceltu virs galvām čempionu kausu. Komandas kapteinis Andris Malkavs norādīja, ka komanda dzimst ne tikai smagos treniņos, bet arī šādos kopīgos pasākumos.

Uz titulu “Gada sportists” pretendentu bija gandrīz divi desmiti – Mārtiņš Blūms, A. Pētersons, M. Lībietis, V. Pētersone, K. Sabulis, E. Jurkāns, R.Bogens, Aiga Strazdiņa, Laura Voldiņa, Samanta Timpa, Reinis Rudzītis, Jānis Rajeckis, A. Mihailovs, Jānis Melderis, Kaspars Serģis, Vigo Rubenis, Dāvis Rozītis, Madara Zaķe, R. Dainis.

Balvu „Gada sportists” saņēma Arnis Pētersons un viņa treneris Vilmārs Tomsons.

Noslēgumā visi zālē sanākušie balsoja par to, kurš no balvu saņēmējiem pelnījis iegūt ceļojošo kausu “Cēsu Sporta laureāts”. Saskaitot balsis, kļuva skaidrs, ka ceļojošo kausu uz gadu glabāšanā saņem jaunā basketboliste Māra Mote.

Pēc pasākuma daudzi sportisti atzina, ka guvuši plašu un daudzpusīgu informāciju par notiekošo Cēsu sporta dzīvē, kas, izrādās, ļoti piepildīta. Dzīvojot tikai savā klubā, savā sporta veidā, šāda informācija paslīdot garām. Novada sporta koordinatore Rasa Siliņa atzina, ka tas ir viens no svarīgiem ieguvumiem, rīkojot šādu pasākumu: “Ne tikai pateikt paldies, bet arī sniegt iespējami plašu informāciju par notiekošo sporta dzīvē. Atsauksmes liecina, ka tas ir panākts. Tradīcija ir sākta, nākamā gada pasākums tika veidots, analizējot jau notikušo, ņemot vērā ieteikumus un pulcējoties vēl kuplākā skaitā.”