Ziņas

Sports

Spēlē volejbolu

Labākie. Balvas Priekuļu novada atklātajā pludmales volejbola turnīrā saņēmuši Andris Osis (no kreisās), Kristaps Kiršteins, Artis Dricka, Matīss Lukstiņš, Lauris Enkuzens. Foto: no albuma

Šovasar pludmales volejbola cienītājiem nav pamata skumt, jo siltās un saulainās dienas ļauj izspēlēties uz
nebēdu. Notiek daždažādi turnīri, gan vienas dienas, gan vairāku kārtu.

Vieni vēl turpinās, citos jau apbalvoti uzvarētāji. Noslēdzies Prie­kuļu atklātais čempionāts, kas notika astoņās kārtās. Turnīra rīkotājs Jānis Mičulis stāsta, ka interese bijusi liela, vidēji posmā piedalījās 28 komandas. Dažā posmā startējušas pat 34 komandas. Vismazāk dalībnieku, kā jau bijis gaidāms, piedalījies Jāņu posmā, bet tā tomēr ir tradīcija, kas tiks turpināta.
“Spēlētājus piesaista arī tas, ka mums Priekuļos ir seši laukumi, kas ļauj dienas laikā izspēlēt daudzas spēles. Komandām patīk, ka var izspēlēties, nevis kā gadās – divas spēles nospēlē, abas zaudē un brauc mājās. Mums apakšgrupā ir piecas komandas, tātad četras spēles garantētas, pat, ja netiec tālāk. Līdz ar apgaismojuma ierīkošanu vairs nav jāsatraucas, vai paspēsim izspēlēt līdz tumsai. Iepriekšējos gados nereti izšķirošās spēles notika krēslā, un daž­kārt bumbas lidojums bija jāsajūt,” ar smaidu atceras J. Mičulis.

Turnīrā startēja ne tikai komandas no Priekuļiem, Cēsīm, Vec­piebalgas, citiem apkārtējiem novadiem, bet arī no Rīgas, Val­mieras, Smiltenes, Siguldas. Kat­rā posmā tika krāti punkti kopvērtējumam. J. Mičulis stāsta, ka turnīrā nav trūcis spēcīgu komandu: “Ja gribēja kopvērtējumā būt augstā vietā, bija jāstartē regulāri, nevarēja dažos posmos savākt punktus, lai pietiek trijniekam.”

Komandas cīnījās ne tikai par titulu, bet arī naudas balvām. J. Mičulis stāsta, ka ar novada uzņē­mēju atbalstu tapa balvu fonds, un uzvarētāji saņēma 320 eiro, otrās vietas ieguvēji – 200, trešās – 150 eiro. Noslēgumā vēl 50 eiro izlozēja starp dalībniekiem, kuri piedalījušies visās kārtās.

J. Mičulis atzīst, ka spēlētāju līmenis krietni audzis: “Ienākusi paaudze, kura rāda ļoti atzīstamu sniegumu. Protams, ka līmeņu atšķirība starp komandām liela, bet gribas minēt foršus, godīgas spēles principus. Startēja viena meiteņu komanda, un viņām pret spēcīgākajām komandām iespējas mazas. Bet vīri, lai būtu līdzvērtīgi, neservēja spēcīgi, arī uzbrūkot izdarīja tikai māņu sitienus, tad arī meitenēm bija prieks spēlēt.”

Cīņa par uzvaru kopvērtējumā bija ļoti spraiga, viss izšķīrās pēdējā kārtā. Pirms pēdējās kārtas starp pirmo un otro vietu bija četri punkti, starp otro un trešo tikpat. Pēdējā kārta beidzās, kad pirmo vietu no otrās šķīra tikai viens punkts. Pie tam, komanda, kas bija pirmajā vietā, pēdējā kārtā bija spiesta atkāpties uz otro.

Rezultātā uzvarētāju titulu ar 201 punktu izcīnīja Artis Dricka/ Matīss Lukstiņš. Tikai par punktu mazāk Jānim Ontužānam/ Lau­rim Enkuzenam, bet trešie ar 194 punktiem – Andris Osis/ Kristaps Kiršteins. Trešās vietas ieguvēji vienā kārtā nestartēja, ļoti iespējams, ka tas viņiem liedza kāpt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena.

Vēl Priekuļos aizvadīts arī MIX turnīrs, kur komandā bija jābūt vai nu dāmai, vai veterānam 50+. Piedalījās desmit komandas, uzvarēja Nellija un Vilnis Tinusi, otrie – Klāvs Zaļkalns/ Agris Lazdiņš, trešie – Klaudija Tijāre/ Artis Dricka.

Šīs nedēļas nogalē, 4.augustā, notiks sporta birzītes atklāšanas turnīrs, kur startēs 16 komandas, jo notiks arī pludmales futbola turnīrs. Bet arī tad turnīri nebeigsies. 10. augustā plkst. 21 sāksies nakts turnīrs, bet 11.augustā pa dienu veterānu turnīrs 40+ grupā.