Ziņas

Sabiedrība

Spēka kastes bērniem slimnīcās

DĀVINĀŠANAS UN SAŅEMŠANAS PRIEKS. Dāvanu – Spēka kastes - no VUGD Vidzemes reģiona brigādes pārstāvjiem Jāņa Skrastiņa un Sandras Vējiņas saņēma Cēsu klīnikas Bērnu veselības centra vadītāja un pediatre Irēna Rinka un pediatre Sandra Kide.Foto: Iveta Rozentāle

Cēsu klīnikas Bērnu nodaļas pacienti vakar saņēma Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes dāvanu – Spēka kastes – bērniem, kuri ārstējas slimnīcā. Dāvinājums sagādāts, īstenojot akciju “Lai tev spēks veseļoties”.

Spēka kastes saņēma klīnikas Bērnu veselības centra vadītāja un pediatre Irēna Rinka un pediatre Sandra Kide, sakot, ka nodaļā visi par Spēka kastēm ir ļoti priecīgi, jo mazajiem laiks, ko pavada slimnīcā, paiet ātrāk un vieglāk, ja tiek aizpildīts ar kādu iepriecinošu nodarbi.

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Vidzemes reģionā Sandra Vējiņa “Druvai” pastāstīja, ka šāda ideja radās vasaras beigās, jo kolēģiem, kuriem ir bērni, laiku pa laikam nākas būt ar saviem mazajiem arī slimnīcā, un, lai arī vecāku un ārstniecības personāla izdoma ir neizmērojama, arvien ir būtiski pārliecināt mazo pacientu par reizēm ne tik patīkamu procedūru nepieciešamību. Tāpēc darbiniekiem radusies ideja, kā šo procesu padarīt kaut mazliet patīkamāku un stimulējošāku, sarūpējot nelielu apbalvojumu, ko saņemt pēc procedūras. Dāvinājumā ir puzles, spēles, rotaļlietas, krāsojamās grāmatas, rakstāmpiederumi un daudz kas cits.

Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš teic: “Uzrunājot kolēģus sarūpēt dāvanas, atsaucība bija pārsteidzoši liela, tāpēc varējām šādas Spēka kastes dāvāt visām Vidzemes slimnīcām, kurās ir bērnu nodaļas: Cēsīs, Valmierā, Madonā un Alūksnē. Kopā ar kolēģiem ceram, ka bērni, kuri veseļosies šajās slimnīcās, sajutīs mūsu sūtītās labās domas, kā arī Spēka kastu saturs dos papildu spēku cīņai ar slimībām. Turklāt mūsu ideja aizrāva arī Kurzemes kolēģus, tāpēc arī viņi Lāčplēša dienā šādas dāvanas bija sarūpējuši Kurzemē esošo slimnīcu bērnu nodaļās. Lai spēka kastes allažiņ būtu pilnas, aicinu arī uzņēmējus piebiedroties idejai.”

Kolektīvs Lāčplēša dienu kā dāvināšanas dienu izvēlējies, jo šogad nevaram svinēt svētkus, kā esam ieraduši, tāpēc svētku sajūtu rada dāvināšanas prieks.