Ziņas

Izklaide

Šovasar Vidzemes koncertzālē notiks jauns mūzikas festivāls – “Čello Cēsis”

Apzinot ievērojamu skaitu čella spēles virtuozu Latvijā un visā pasaulē, izveidots jauns mūzikas festivāls – “Čello Cēsis”, kas Vidzemes koncertzālē “Cēsis” čella mūzikas cienītājus priecēs gan jūnijā, gan septembrī.

Kā aģentūru LETA informēja Vidzemes koncertzāles “Cēsis” sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Ozoliņa, festivāla mākslinieciskās idejas autors ir čellists Jānis Laurs, kurš ir starptautiskā Adelaides čellu festivāla Austrālijā dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs. Festivāla mērķis ir atspoguļot un demonstrēt viena no populārākā mūzikas instrumenta, čella, iespējas, tā unikālo balsi koncertos gan izcilu pasaules čellistu, gan jaunu mūziķu sniegumā, meistarklasēs, jauna čella tapšanas, tā būvniecības procesā. Pirmajā starptautiskajā čellu festivālā “Čello Cēsis” piedalīsies mūziķi no Latvijas, Vācijas, Šveices, Somijas un Austrālijas – vācu čellists Nikolass Alštets, soms Marko Ilonens, Gunta Ābele, Florians Rons no Šveices, Jānis Laurs no Austrālijas, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra čellu grupa “Čellu Dream Team”, kā arī Latvijas čellu popmūzikas grupa “DaGamba”.

No 8.jūnija līdz 13.jūnijam ikvienam koncertzāles apmeklētājam būs iespēja sekot līdzi ekskluzīvam notikumam – jauna čella būvniecībai. Katru dienu jebkurš interesents Vidzemes koncertzāles “Cēsis” pirmajā stāvā varēs vērot, kā top jauns mūzikas instruments, bet jau 13.jūnijā plkst.10 jaunbūvētais čells tiks prezentēts Eiropas Mūzikas padomes (EMC) konferencē. Čella būvi nodrošinās vācu meistari Roberts Kenings un Mihaels Bečets no kompānijas “Betchet&Konig”. Šo meistaru izgatavotie mūzikas instrumenti ieguvuši balvas Vācijā un Itālijā.

“Parasti čella būvniecība aizņem 200 stundas, bet uz festivālu mēs būsim sagatavojuši pašas sarežģītākās detaļas, lai čellu pabeigtu jau līdz 13.jūnija rītam, instruments būs bez lakas, bet gatavs spēlei. Visi interesenti ir laipni aicināti skatīties un uzdot mums jautājumus būvniecības procesa laikā,” atklājis meistars Bečets.

Festivālu “Čello Cēsis” 13.jūnijā atklās Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā, solists – vācu čellists Nikolass Altštets – viens no spilgtākajiem jaunās paaudzes čellistiem pasaulē. Altštets ir ne tikai spilgts mūziķis, bet kopš 2011.gada arī Lokenhauzas kamermūzikas festivāla Austrijā mākslinieciskais vadītājs, mantojot šo amatu no sava priekšgājēja un muzikālā domubiedra Gidona Krēmera.

LETA